Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może polecić jakieś dobre, trwałe imadło. Pewnie będzie to staliwo, coś podobnej wielkości:
https://eshop.pronar.com.pl/Imadlo-rownolegle-HEUER-Front-szer-szczeki-100-mm-rozp-mocow-125-mm-kuta-regulow-prowadzenie-HEUER-140265.html
Heuer chyba dobry sprzęt, ale szukam dla taty czegoś tańszego, ale nie wiem czy np. w budżecie 300 zł uda sie kupić coś sensownego. Najlepiej nówka, ale w grę wchodzi tez używka (pewnie tylko wysyłka, no i to trochę taki zakup kota w worku chyba).
#mechanika #warsztat #diy #majsterkowanie #majsterkowo #kowalstwoartystyczne #cnc #obrobkametali #pytanie
  • 14
@Stalowypecherz: ujrzeć zestawienie słów "dobre, trwałe" z nazwą "Bass Polska" i nie popłakać się ze śmiechu, to jest dopiero sztuka :)
Tego imadła nie znam i tak, teoretycznie jest możliwe, że to imadło jest dobre i trwałe. Ale to by chyba był pierwszy przypadek, gdy Bass Polska sprzedaje coś, co nie jest straszliwym gównem z oszukanymi parametrami, więc szczerze wątpię.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@saczuser: zabawki z Proline dają radę. I całkiem trwałe. Mam imadło od nich, szczęki 150 i jest spoko, jeszcze nie pękło. Aczkolwiek powierzchnie szlifowane pokrywają rdzą bo sprzęt stoi pod chmurką. Z google za mniej niz 200 PLN wylapiesz z obrotowym mocowaniem w rozmiarze jaki szukasz ale to może być zarówno wadą jak i zaleta to obrotowe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@saczuser: zdarza mi się je uderzyć młotkiem w przystosowanym do tego miejscu-na kowadelku ale też bez przesady, nie #!$%@? go jakby mi rodzinę skrzywdził