Wpis z mikrobloga

642 - 1 = 641

Tytuł: Hyperion
Autor: Dan Simmons
Gatunek: sci-fi
★★★★★★★★

"Hyperion" to powieść szkatułkowa- 6 odrębnych opowieści, (połączonych głównym wątkiem fabularnym) o dość zróżnicowanym poziomie. Mamy więc 2 opowieści wgniatające w fotel, 2 przyzwoite i 2 dość przeciętne. Te nierówności rekompensuje jednak warstwa "techniczna"- wciągający, spójny świat, pełen pomysłowych motywów i określeń sc-fi, różnorodni bohaterowie oraz barwne opisy. Co dla mnie szczególnie ważne, w książce nie ma tępego "mówienia" do czytelnika. Autor nie tłumaczy nam łopatologicznie jak funkcjonuje świat przedstawiony w powieści, tylko sami stopniowo poznajemy jego strukturę oraz prawa nim rządzące. Jeśli szukasz mrocznego sci-fi, to jest to pozycja dla ciebie.
#bookmeter
DJtomex - 642 - 1 = 641

Tytuł: Hyperion
Autor: Dan Simmons
Gatunek: sci-fi
★★★★...

źródło: comment_a1dXfNmmXxRi5f1ScXt8xLyPtkFzlHWs.jpg

Pobierz
  • 10
@LibertyPrime Ja już za bardzo nie pamiętam, ale wiem, że na pewno 1 książka była dość nudna i nie bardzo wiedziałem czym się ludzie zachwycają. Ale potem (nie pamiętam od którego momentu) mi się niesamowicie podobała aż do końca.
Generalnie mega polecam tym którzy nie czytali.
@LibertyPrime: @DJtomex: W moim odczuciu pierwsze opowiadanie mnie wgniotło, potem już spodziewałem wszystkiego. Nudziło mnie opowiadanie tego poety sileniusa bodajże.

Z drugą częścią miałem tak że z początku nie mogłem jakoś załapać, ale jak mnie chwyciła jakoś po 200 stronie to chyba w 3 dni przeczytałem.