Wpis z mikrobloga

Lepiej kupić mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego? Są w ogóle jakieś zalety kupowania od dewelopera bo nie widzę na razie żadnych.

Zalety rynku wtórnego:
-Tańsze
-Lepsza lokalizacja - osiedla deweloperskie są przeważnie na zadupiach
-Kupujesz wykończone mieszkanie i od razu możesz się wprowadzić
-Nie kupujesz dziury w ziemi
-Widzisz jak wygląda sytuacja dookoła bloku, czy są miejsca parkingowe, czy jest zieleń itp
-Możesz sprawdzić jak w praktyce wygląda mieszkanie, jakie jest nasłonecznienie, widok z okna itp
-Masz pewność ze 3m od okna nie powstanie kolejna buda z klitkami dla p0laków
-Nie musisz wynajmować przez 3 lata aż deweloper skończy budowę. W praktyce to często wygląda tak że płacisz za wynajem i równocześnie raty kredytu na mieszkanie w którym nie mieszkasz

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kupnomieszkania #mieszkanie #mieszkania #krakow #deweloperka #kredythipoteczny
  • 50
@Scaab: To kwestia preferencji i tego co kto lubi. Ja na przykład uwielbiam stare budownictwo bo ma swój klimat, jest zazwyczaj położone w dobrej części miasta, jest zachowana duża przestrzeń między budynkami. Ale większość znajomych z kolei preferuje nowiutke ala 'nowoczesne' mieszkania - no i dla wielu to pewnie zaleta, że od zera robisz pod siebie według własnych potrzeb. Kwestia gustu.
@Scaab: Kupując od DEVA tak naprawdę nie wiesz co bierzesz. Może rzeczywiście być fajne mieszkanie, prestiżowa okolica, która za rok/dwa sprawi że mieszkanie szybko zyska na wartości. U mnie na nowym osiedlu mieszkają ludzie na poziomie, są dwa Ferrari w podziemnym garażu, jedno Porshe i inni majętni ludzie, z którymi można normalnie pogadać, wypić piwo. Reszta osiedla młode małżeństwa bez kijów w dupie, a może być... w drugą stronę.

Byłem na
@Scaab:
Zalety rynku pierwotnego:
- wykańczasz sobie jak chcesz, zwykle deweloper oferuje wykończenie przez swoją ekipę za cenę połowę niższą, niż jakbyś remontował/wykańczał na własną rękę
- na etapie budowy możesz wprowadzić wiele zmian po konsultacji z inwestorem, zmienić układ ścian działowych, łazienki itp. zupełnie za darmo, kupując z wtórnego i dostosowując do siebie czeka Cię drogi i ciężki remont
- zwykle są to nowoczesne, piękne budynki z ciekawymi układami i