Wpis z mikrobloga

Ile wam w iPhone (najlepiej w XS) spadła kondycja baterii? Siostra ma XS i po 4 mc ładowania tą ładowarką z zestawu spadła jej do 94%. Wydaje mi się to dość dużo. Co o tym sądzicie? Fakt, że ładuje całą noc, ale ma włączone te optymalizowanie baterii czy jak to tam się zwie.

#iphone #ios
  • 8
@schreder: Nie rozładowywać poniżej 30%. Nie ładować do 100% (max90%). A jak już naładujesz do 100% to nie trzymać podpiętego pod ładowarkę po naładowaniu bo to jeszcze pogarsza sprawę. Jak nie przestrzegałem tych zasad to mi pojemność spadła do 95% w ciągu kilku miesięcy. Od tamtej pory mam non stop 95% i testy antutu potwierdzają, ze nie stracił na wydajności (co się dzieje gdy bateria już zmniejsza istotnie swoją pojemność czynną
@CoJaNaTo: Głupoty gadasz, już od dawna telefony maja coś takiego, jak osiągną 100% to odcinają pobór prądu chociaż my widzimy jakby ciagle się lądował, to nie lata 90 żeby zostawienie telefonu przy 100% baterii pod prądem ja niszczyło.
„Oczywiście gdy osiągnie poziom 100% naładowania, system odcina zasilanie, ale po chwili gdy bateria odrobinę się rozładuje – znów zaczyna ładować. Nie powoduje to jej „przeładowania”, gdyż dzisiejsze telefony są na tyle inteligentne,
@Meszekkeszek: Super kolego. Przełącz Iphone w tryb oszczędzania energii. W momencie jak masz 80% naładowania wyświetla się komunikat że bateria jest już wystarczająco naładowana - przypadek? Nie sądzę. Podtrzymywanie stanu baterii na poziomie maksymalnym jest dla niej szkodliwe, zapraszam na stronę Apple dotycząca maksymalizacji żywotności baterii. Pozdrawiam.