Wpis z mikrobloga

[AMA] Miałem wczoraj robioną przegrodę i małżowiny w nosie i podniebienie w celu wyleczenia chrapania i bezdechu sennego, inaczej moja różowa dostałaby choroby psychicznej śpiąc ze mną. Mam teraz 2 tyg zwolnienia i mi się nudzi. Chcecie się czegoś dowiedzieć? Pytajcie o wszystko (co związane z bezdechem i operacją)

#pytanie #ama #przegryw #medycyna
  • 27
@SkrytyZolw gdzieś widziałem info, że od głośnego chrapania można potem być przygluchym i serio dostać na banie. Nie przytoczę jednak źródła, bo nie pamiętam juz

@LevoTree nie strasz! Mi lekarz powiedział, że dobrze byłoby jeszcze do tego schudnąć trochę, bo wtedy przepływ powietrza jest lepszy
@ElCidX sam zabieg trwal 45 minut, potem 50 minut po wybudzeniu monitorowali mój stan i zawiezli mnie do pokoju.
Ceny zaczynają się od 5500 za pojedynczy zabieg, ale miałem tutaj łączone 3 zabiegi. Wyszło 7950, z czego 800zl hospitalizacja, 400zl konsultacja z anestezjologiem i badania krwi, znieczulenie ogólne też policzone oddzielnie, ale suma sumarum dało właśnie okolo 7950.
Septoplastyka, konchoplastyka metodą RF i UPPP też metodą RF
@dedik a wez przestań. Setony to najgorsze co mogło być. Zaraz opiszę desetonacje jak chcesz. Najciekawsze uczucie jakie miałem

@mazx ja mam z interneta. 300km nas dzielilo, pierwsze 3 lata oddzielnie, kolejne 5 razem. Wzrostem doganiam karła - 172cm
Ale przez te pierwsze 3 lata byłem prawie co weekend u niej
@LevoTree u mnie na tomografii zatok wyszło ewidentnie, że przegroda nie jest jakoś mocno skrzywiona, ale małżowiny mam mocno przerośnięte i podbniebienie tworzyło 2x mniejszą dziurę niż powinno. Dlatego mam nadzieję, że teraz po skurczeniu i usztywnieniu podniebienia i ogarnięciu nosa będzie okej

@Jogi4 kota w worku. Gołąb z dachu może odlecieć. Kota w worku masz już w ręce. Jak otworzysz worek w zamkniętym pomieszczeniu, to kot nie ucieknie
@Sztucznooki: jak Ci się objawiał bezdech? Jestem ciekawy bo chyba cierpię na to ustrojstwo. Od jakiś dwóch miesięcy doszła jeszcze mi suchość w jamie ustnej po przebudzeniu. A chrapię strasznie, ale moja różowa nic nie słyszy, śpi twardo. A wiem że chrapię, nagrałem się raz dyktafonem przez całą noc i z nagrania wyszło mi, że były 10-30 sekundowe momenty gdy przestawałem oddychać (wnioskuję to po tym, że nie słychać oddechu ani
@Sztandarsky u mnie mega chrapanie i podduszanie się podczas snu (bezdech) wykryte przez "sleep as Android". Do tego jak się obudzę, to kręci mi się w głowie i nie ogarniam co się dzieje przez jakieś 30 minut. Poszedłem do laryngologa prywatnie i skierował mnie na polisomnografie (badanie snu). Akurat miałem je w pakiecie. Normalnie kosztuje 500-700 zł. Kładą Cie na całą noc do szpitala i nagrywają oddech, saturacje, ekg, dzwieki. W ciągu
@Sztandarsky nie chce Cie wprowadzić w błąd. Mój znajomy robił na NFZ i czekał 8 miesięcy, zrobili mu dobrze w jakimś warszawskim szpitalu i jest zadowolony.

Ziagnozować to możesz na NFZ. Tutaj jest więcej info https://poradnik.medinfo.pl/polisomnografia-badanie-snu/

Najlepiej dobrze się przygotować do wywiadu z laryngologiem i dokładnie opisać mu swoje objawy i po czym wnioskujesz zaburzenia snu. Warto też dodać, że przeszkadza Ci to w życiu, non stop jesteś senny i jakby kopniety,
@dedik sączki w nosie, inaczej setony. #!$%@? jak nic. Non stop rozpycha Ci lekko dziurki i nie da się oddychać, nasiąka krwią i wydzieliną, potem przecieka, a nadmiar musisz wycierac chusteczka albo wypluwać, jeśli Ci cieknie do środka. Ogólnie nie możesz oddychać nosem i ciężko się z tym śpi. Ja prawie nie mogłem spać (Spalem 2-3h), a kolega z łóżka obok nie spał całą noc. Warto mieć pomadke ochronna do ust, żeby