Wpis z mikrobloga

Macie jeszcze jakieś patenty na ulewanie u 3 tygodniowego dziecka? Zrobiłam wszystko, co mi poleciła położna a problem nie znika. Stosuję:
- odciąganie początkowego pokarmu
- przerwy w ssaniu
- przerwy na odbicie (czasem beknie, czasem nie)
- przy karmieniu trzymam dziecko lekko pod kątem, w kołysce ma klin (na śpiąco nie ulewa).
Żągluję noworodkiem, staram się, a mała ulewa i zaraz chce jeść dalej. Olać sprawę bo taka natura i musi podrosnąć, czy robić coś jeszcze?
#dzieci #rodzice
  • 61
@ciemnienie: Nie przeskoczysz niektórych tematów, lekarz Ci powie że do pół roku to normalne. Organizm malucha jeszcze jest nierozwinięty. Nasz bąbelek z cycka częściej ulewał niż mleko modyfikowane (MM gęściejsze) to niestety musieliśmy uzbroić się w cierpliwość.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@ciemnienie: Też tym się na początku przejmowałam i próbowałam różnych sposobów. Powiem tak, jeśli mała dobrze przybiera na wadze to olej temat. Ja tak zrobiłam i już się tym tak nie przejmuje. Jeśli za mało przybiera to idź do lekarza. Moja potrafi ulewać mniej lub więcej prawie po każdym karmieniu. Bywają też dni gdzie prawie nic nie ulewa, nie ma reguły. Przy tym wszystkim przybiera na wadze jak szalona. Z tego
@ciemnienie: dzieci maja tzw.refluks fizjologiczny i ulewanie to norma.
Jedynie obserwuj ilość i częstotliwość, czy dziecko się nie krztusi przez sen, nie wygina za bardzo w łuk - bo może mieć taki refluks-refluks, co czasem też się zdarza. Ale to do gastrologa.

Teoretycznie niektórzy lekarze zalecaja kliny i pozycje taka wyższa, ale spotkałam i też i z krytyks takiego rozwiązania - że E wtedy cofająca się treść zlega w przełyku i
@ciemnienie: U nas młody miał refluks i lekarka polecała wrzucanie go do łupiny tj. fotelika samochodowego żeby pokarm został w brzuchu. Oczywiście po odbiciu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ciemnienie: mała od szwagierki ulewa a ma już 6,5 msc. Próbowała dosłownie wszystkiego - zagęstniki do mleka, jakieś krople, zmieniała mleko na każde na rynku chyba. I nic - widać ten typ tak ma. Teraz dopiero jakoś od 3 tygodni nie ulewa jej po każdym piciu więc chyba z tego wyrasta.
Tak jak wyżej - póki na wadze przybiera to się nie martw, ulewanie to raczej problem dla mamy niż dla