Wpis z mikrobloga

Jakoś niedawno trafiła w moje ręce ksiażka Pana Wayne W. Dyer, pt. "Pokochaj siebie". Z ciekawości przeczytałem. Spodziewałem się jakiegoś kołczowania, bełkotu o strefach komfortu, przekraczaniu barier itp, a okazało się, że książka jest napisana całkowicie w innym stylu - gość opisywał pewne mechanizmy jakimi kieruje się człowiek i dlaczego część z tych mechanizmów jest totalnie bez sensu. Co ciekawe dużo tez zawartych w tej książce jest po prostu oczywista, a mimo to człowiek uświadamia sobie to dopiero po przeczytaniu

Podobały mi się podsumowania rozdziałów, gdzie zawarte były wskazówki co robić, aby pozbyć się pewnych nawyków czy zachowań, które się nam nie podobają. I to nie były jakieś wskazówki w stylu, rzuć pracę, jedź w podróż dookoła świata i wróć odmieniony, a proste czynności, które pomogą się "przeprogramować" czy zwrócić uwagę w jakich sytuacjach występują określone zachowania. Podsumowując polecam książkę i jednocześnie jestem ciekawy, czy może ktoś z was ma do polecenia coś ciekawego, w podobnej tematyce jak wyżej wspomniana książka :)

#ksiazki #rozwojosobisty #psychologia
  • 1