Wpis z mikrobloga

617 - 1 = 616

Tytuł: Wojna światów
Autor: H.G. Wells
Gatunek: sci-fi
★★★★★★

Gdyby Woja światów ukazała się dziś, byłaby pewnie takim sobie czytadłem. Ale ukazała się pod koniec XIXw. i jest jedną z tych pozycji, które dały nadawały kształt temu, co dziś znamy jako science fiction.


Absolutna klasyka. Tak jak pisałem, przy dzisiejszym stanie sci-fi, a także wiedzy technicznej i astronomicznej momentami wydaje się naiwna, ale jeśli ma się z tyłu głowy, że opowieść ma już ponad 130 lat, to docenia się co Wells wypluł ze swojej głowy.


#bookmeter
Pobierz
źródło: comment_PdQXtqror5sA4BzxeNbhfjkvnS77xs1z.jpg
  • 4
W dzisiejszych czasach tego nie da się czytać. Naiwna to mało powiedziane. Chwała Wellsowi że napisał ale teraz to wspaniała pozycja w muzeum.
@George_Stark: Mi się bardzo podobały opisy ludzkich zachowań. Zwłaszcza początkowe zgromadzenia zaciekawionych ludzi przy statku, tok normalnego życia w trakcie takiego wydarzenia, zaprzeczenie lub bagatelizowanie wydarzeń, a potem panika tłumu i aktywność jednostek podyktowana chęcią przeżycia lub właśnie zrezygnowanie z walki o przetrwanie bohatera przygniecionego ogromem katastrofy. Ta część była fajna i chyba ponadczasowa.