Wpis z mikrobloga

Zastanawialiście się dlaczego w naszych domach tak dużo jest sztuki z afryki, czy egiptu?! wicie te statuetki płodnych kobiet, czy maski. Swego czasu byłem podjarany słowiaństwem i szukałem na targach staroci, odpustach masek słowian, taki #!$%@?.. znajdziesz dużo jezusów i bambusów. No i w sumie się domyślam, dlaczego lepiej jest kupić maskę czarnucha niż zlecić wykonanie maski słowiańskiem.. bo taniej, taki wasz obraz polaczki.
  • 6
@egonszef: nie wpadło ci do głowy że nie kupisz towaru którego nie ma ?

Wiesz z jakich materiałów słowianie tworzyli swoje ozdoby sakralne ?

Wiesz w jaki sposób kościół katolicki prowadził ekspansję na naszych terenach ?

Nie dziw się że nie ma, bo oprócz rzezby Światowida mało ludzi kuma i tego rodzaju twory.
@egonszef U innych w domach nigdy tego nie widziałam. U rodziców było tego pełno, bo w latach 80-90 mój tata jako marynarz dużo pływał (też do Afryki) i przywoził mamie takie rzeczy w prezencie. Nie wiem jak dziś z jakością tych masek na polskim rynku ale tamte to był majstersztyk. (ʘʘ)
@Kotniepies: co za problem zrobić? pewnie taki że taniej kupić u murzyna w afryce niż zrobić u nas
Materiał jest nieistotny, w końcu to są ozdoby i nikt z tego w niebiosa się nie będzie wznosił
Kościół walczy ale #!$%@? ci zrobią jak sobie coś takiego kupisz, do bożków egipskich czy afrykańskich się czepiają?!
@egonszef: niezrozumiałeś.

Świadectwa wiary przodków nie przetrwały do naszych czasowo bo były zrobione z gówna i były sukcesywnie niszczone przez ekspansywną ideologię kościoła chrześcijańskiego. Dlatego do dziś dnia zachowało się mało że tak powiem słowiańskich posążków.

Murzyni do dziś klepią swojej pogańskie falusy, a Egipt to Egipt. Ten kraj jedyne co osiągnął to położenie na mapie :p Więc wiadomix że ich gospodarka opiera się głównie na turystyce, a więc i na
@Kotniepies: Nie masz racjo, kościół to dla nas kolejny krok na drodze ewolucji, bez nowego systemu cywilizacyjnego nie mogliśmy stworzyć państwa, były tylko grody i trzeba było to ogarnąć czymś lepszym niż pogaństwo. A kościół niósł oświecenie, ale kiedyś też myślałem jak ty. A Egipt to cwane uje, oni jako poerwsi potrzebowali nowej metodologii do wygrywania wojen i wynaleźli religie.