Wpis z mikrobloga

Dzisiaj rano przybyła do mnie paczka z starymi klasycznymi setami lego. Udało mi się upolować miedzy innymi jeden z moich ulubionych i bardziej udanych zestawów, a mianowicie Guarded Inn w oryginale (1986r), jak i reedycji serii legends (odpowiednio 6067 i 10000). Długo szukałem tego setu w wystarczająco ładnym stanie, ten jest 10/10, oczywiście never opened.
Ponadto dwa zestawy widoczne na zdjęciu mam od pewnego mireczka, który rozpoznał moją kolekcje ze zdjęć :) rozpoznajecie jakiś set z dzieciństwa ?

#lego #nostalgia #gimbynieznajo #chwalesie #wygryw #pokazzakupy #kiedystobylo #gownowpis #pytanie #kiciochpyta
niesforna_rita - Dzisiaj rano przybyła do mnie paczka z starymi klasycznymi setami le...

źródło: comment_F6678BtktByKI87dUw69WdKxFzQUduqa.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@Iperyt: swoją drogą miałem ten wózek ze skrzynką :) zawsze mi się chciało tych zamków, chociaż na dzień dzisiejszy bardzo biedne Lego miało te zestawy kiedyś.
  • Odpowiedz
@fizzly: Biedne? Raczej klocki miały mniej detali i wszystko trzeba było nadrobić wyobraźnią. No dla dorosłych owszem, były na pewno mniej atrakcyjne niż obecne, szczególnie jeżeli chodzi o potencjał MOC.
  • Odpowiedz
@Iperyt: Tak, właśnie to miałem na myśli, a było jak mówisz. Dla mnie te zamki z Lego były szczytem marzeń, a dzisiaj...no brzydkie to po prostu, takie "zwykłe", kanciate bardzo, mało detaliczne. A te nowe ninja-zamki i inne badziewie.....szkoda gadać, nie ma to jak zwykły "Castle" albo "Knights" jednak.
  • Odpowiedz
@fizzly: Odpakowanych egzemplarzy masz na świecie do kupienia pewnie kilka tys sztuk. Nieodpakowanych zestawowo 86 r jest znacznie mniej. Trochę interesuje się tym tematem i trochę czasu go szukałem w podobnym stanie aby stwierdzić, ze na chwile obecne są 4 sztuki do kupienia ;)
  • Odpowiedz