Wpis z mikrobloga

#budowadomu #budowa #energetyka #enea Czy ktoś pracujący w energetyce/elektryce/budowlance dałby mi jakąkolwiek radę w sprawie z obrazka. Przebiega mi linia napowietrzna w 1/3 działki co przeszkadza mi z moim planem wybudowania domu, wolałbym go z przodu, bo działka mała 900m2. Jak najtaniej i najłatwiej w argumentacji do energetyki do zgłosić? Chciałbym to zrobić na swój koszt- mój plan widać kreską z painta. Jak widać druga linia idzie po lewej stronie, ale już zakopana, u mnie linia niskiego napięcia ale napowietrzna. Straszny ambarans, a za bardzo nie ma kto mi doradzić. Przepraszam jeśli to głupie pytanie.
davidgilmournt - #budowadomu #budowa #energetyka #enea Czy ktoś pracujący w energetyc...

źródło: comment_sWVshqwbsktsuRMpM5QzNaPtSduVMbY7.jpg

Pobierz
  • 14
@davidgilmournt: powinni się zgodzić, ale to już trzeba wystąpić o warunki przebudowy sieci i się przekonać. Co do kosztu to pewnie wymiana dwóch słupów na krańcowe (pewnie takie), kabel YAKXS 4x50,70 lub 120 (zależy od tego jaka sieć i co będzie w warunkach), koszt wykopu no i projektu do uzgodnienia u operatora
@davidgilmournt wniosek do zakładu o warunki usunięcia kolizji. Istnieją normy odnośnie odległości zabudowy od linii. W warunkach powinieneś dostać wszystkie wytyczne. Przerabiałem ostatnio podobna sytuację, skończyło się na rozbiórce i mnostwem problemów z uzyskaniem pozwolenia na budowę
@davidgilmournt w takich warunkach jakie wydaje zakład odnośnie przyłączenia do sieci nic ma ten temat nie będzie. To samo w warunkach zabudowy. Nie ma budynku, czyli nie ma kolizji.
Powinieneś wystąpić z wnioskiem wraz z projektem zagospodarowania terenu inwestycji o wydanie warunków usunięcia kolizji która powstaje w związku z planowaną budową. Może to trwać nawet kilka miesięcy. Na inwestycji która prowadziłem skończyło się porozumieniem z Eneą i rozbiórka infrastruktury, a raczej planem