Wpis z mikrobloga

Nie chcę być złośliwy, ale gratuluję wszystkim, którzy zainwestowali w #kuetzal nie wysilając się, żeby przynajmniej sprawdzić w estońskim odpowiedniku naszego krs-online wysokości kapitału własnego tej "firmy", który wynosi, uwaga, 2500 euro xD. Dla #envestio to... tak, dokładnie tyle samo. Pisałem o tej jak i innych wałach @pszymczyk2 na pw ponad 2 miesiące temu, co nie przeszkadzało mu dalej pisać o tych serwisach w superlatywach i oczywiście nikogo nie namawiać ( ͡° ͜ʖ ͡°) BTW. truskawka na torcie - obejrzyjcie sobie stronę https://themarinecode.com/ - jeden ze sztandarowych projektów na Kuetzalu - znajdziecie tam zdjęcie Mateusza Damięckiego podpisanego jako Project manager Mateusz Nowak xDD
#sociallending
Rapidos - Nie chcę być złośliwy, ale gratuluję wszystkim, którzy zainwestowali w #kue...

źródło: comment_wZup3gzrHqCoS6FdMp0cTvQZiHeJeFRv.jpg

Pobierz
  • 26
@Rapidos: tak dla twojej informacji. The marina code zostalo splacone ze strony. Tak ja jak i uzytkownik @shaki24 oraz wielu innych nie namawialo do inwestycji ale opisywali te platformy. Dlatego pod KAZDYM wpisem byla informacja ze kazdy robi ze swoimi pieniedzmi co chce a ja tylko opisuje platformy. Wracajac do informacji o Marina Code to dostales zapis konwersacji z Kuetzalem. A do calej sytuacji odnioslem sie we wpisach i wiadomosciach prywatnach.
@pszymczyk2: Ty cały czas myślisz w kategorii projektów jako pojedyńczych wałków. Zacznij myśleć o Kuetzal jako o jednym wielkim wale - piramidzie. Wtedy ogarniesz dlaczego ludzie którzy inwestowali w Marina Code, który był jednym ze starszych projektów, zostali "spłaceni".
@Rapidos: zaraz po rozmowie z Tb skontaktowalem sie z Kuetzalem i dlatego tez zorganizowali spotkanie z zarzadem Marina Code. Caly problem polega na tym ze wszyscy patrzylismy na zagrozenie ze strony projektow a nie platformy jako takiej.
@Rapidos: dla osob zarejestrowanych na kuetzal. Na telegramie jest grupa KuetzalDiscussion gdzie mozna wziac udzial w pozwie zbiorowym przeciwko platformie. Cale szczescie ich konto bankowe zostalo zablokowane i z informacji od policji jakie otrzymali niektorzy ze zglaszajacych jest tam okolo 2.5mln€.
dlatego tez zorganizowali spotkanie z zarzadem Marina Code


@pszymczyk2: Błąd. Nie spotkali się z zarządem, tylko napisali, że spotkali się z zarządem. Żadnego zarządu nigdy nie było. Tak jak Ci pisałem na PW:

2. https://kuetzal.com/en/marina-code/

Wielkie przedsiębiorstwo logistyczne działające na całym świecie. Tu od razu zapaliła mi się lampka, bo to po troszę moja specjalizacja, a nic nie kojarzę, ale daje szansę i...

- strona "firmy" > About Us i klienci,
@Rapidos: Mozliwe, tego nie wiemy. Co jest istotne teraz to wniosek do sadu ktory wystosowalismy zeby te pieniadze nie zostaly odblokowane. Jest tam kwota mogaca pokryc ponad 70% wplat wszystkich inwestorow (jesli informacje policji sie potwierdza)
@Rapidos: wysokości kapitału zakładowego akurat bym się nie czepiał - spółki ZOO zwykle wpłacają ustawowe minimum. W kuetzalu bardziej śmiechowe było to, że CEO ma 24 lata a reszta ekipy znikome doświadczenie na rynku - firma krzak po prostu.

Dodam, że kuetzal i envestio oferowali 2.5% za każde polecenie (to samo z siebie pachnie mlm), nic dziwnego, że blogerzy tak ciepło się o nich wypowiadali.
wysokości kapitału zakładowego akurat bym się nie czepiał - spółki ZOO zwykle wpłacają ustawowe minimum.


@splitt: może nie tyle zwykle, co rzeczywiście często, ale to tylko w wypadku kiedy mówimy o małej firemce, która prowadzi działalność właściwie bezkosztową.
Pamiętajmy, że tutaj mamy do czynienia z firmą, która obracała milionami - najpierw pozornie, potem dosłownie. Kapitał własny to jedyny twardy dowód na kasę z ich strony jaki masz, jeśli chodzi o jakiekolwiek
@Rapidos: powiedzmy sobie szczerze, że wygrała chciwość i brak wcześniejszych większych wpadek takich firm. Tutaj nie ma co winić jednego czy drugiego, każdy świadomie przelewał do nich pieniądze a jeśli ktoś Ci oferuje 20% to sprawdź to nie 3 razy a 30 razy. Nauczka na przyszłość. Mnie to szkolenie kosztowało jakieś 6k PLN - dużo ale mam nadzieję, że więcej z niego wyniosę niż po szkoleniu coachingowym :)
iuvo group


@caribbean: tak na szybko, patrząc na finanse, wygląda znacznie lepiej niż 2, które omawiałem. kapitał własny na poziomie 1 700 000 Euro i regularne sprawozdania finansowe. Nie mam teraz za dużo czasu, ale jakbym miał to bym poszukał na stronach, może na mapach, siedziby, budynków z logo etc., jakichkolwiek twardych aktywów, które dałyby punkt zaczepienia.
@glinaa Ja już w tego typu interesy nie wchodzę - miałem tylko Envestio i mam cały czas Mintosa. Póki co daje sobie spokój z cała resztą - jeśli już to dołożę coś do Mintosa ale ta platforma to inna liga w porównaniu do reszty.
@Musakrator: Mintos jako platforma przetrwa zawieruche, ale nie wszyscy Mintosowi pozyczkodawcy. Czesc z nich to podobne piramidy jak Kuetzal czy Envestio. Dopoki jest przyplyw nowego kapitalu, to sa w stanie splacac pozyczki. W pewnym momencie kapital sie ustabilizuje lub zacznie odplywac, wtedy pojawia sie powazne problemy. Ale to jeszcze nie teraz. Przpuszczam, ze efektem obecnej zawieruchy bedzie wiekszy naplyw kapitalu do Mintosa i innych "bezpiecznych" platform, kosztem tych najbardziej ryzykownych. Na
@Rapidos: mistrzu, ale to co zapostowałeś, to jest prawdopodobnie kapitał zakładowy, a nie suma bilansowa Kuetzala więc nie wiem gdzie tu spiseg

w Polsce żeby założyć spółkę musisz mieć astronomiczne 5 tys. PLN, na Łotwie wg jakiegoś artykułu który znalazłem na szybko 3k EUR, więc pewnie jak zakładali Kuetzala to wystarczyło 2.5k EUR

wałek pozostaje wałkiem, ale kapitał zakładowy akurat "czerwoną flagą" nie był
@vinmcqueen: Odpisywalem na to juz wyzej. To jest kapitał zakładowy i minimum w Estonii wynosi 2,5k EUR, ale o ile tego typu wkład może być wiarygodny i zasadny dla małej firmy prowadzącej bezkosztową działalność, tak nie zadziała to w przypadku firmy określającej się mianem Fintechu, obracającej milionami. Chyba, że mamy do czynienia z fintechem tylko z nazwy, atrapą strony i dwoma oszustami udającymi pracowników.

Kapitał zakładowy w przypadku Kuetzala był jedyną
@Rapidos: Obracającej milionami? Pośrednictwo w przesyłaniu pieniędzy pomiędzy podmiotami na rynku nie jest obracaniem. Mintos, który w tej części Europy jest gigantem na tym rynku, miał raptem 4.5m EUR przychodów w 2018 roku, pomimo tego, że przez ich portal przewinęło się parę miliardów EUR.

Jak dla Ciebie to jest red flag, to w takim razie cały funkcjonujący biznes P2P jest dla Ciebie "fintechem tylko z nazwy, atrapą strony i dwoma oszustami
@vinmcqueen: nie zgrywam mądrego po szkodzie, bo nie odniosłem szkody, a o sprawie pisałem głównemu wykopowemu piewcy tego tworu na długo przed wyjściem wału, tyle w kwestii osobistych docinek.

Po co wsadzać na start potężne pieniądze w kapitał podstawowy, co ma to uwiarygodnić, skoro biuro i sprzęt się wynajmuje, a spółka nie jest spółką akcyjną?


@vinmcqueen: Co ma to uwiarygodnić? W sytuacji kiedy nie masz żadnej innej gwarancji - wszystko.