Wpis z mikrobloga

LuLu to chyba najlepszy firewall do podróży. Instalujesz go, wymagany jest nowy start, bo wbija się w kernel.

Odznaczasz wszystkie opcje które ignorują pytanie się zainstalowanych aplikacji, ponieważ chcesz aby zapytało się dosłownie każdego programu czy pozwolić na dostęp do internetu.

Na początku masz miliardy okien w którym musisz zaznaczyć ‚pozwol, lub ‚zabron’ ale to właśnie w tym programie jest zajebiste. Sam możesz zadecydować co chcesz aby miało dostęp do internetu.

W każdym momencie można wyłączyć cały firewall i wraca wszystko do normy albo pozwolić tylko niektórym programom mieć dostęp do internetu.

Polecam z całego serca LuLu, darmowy i OpenSource!

Od tego momentu nie zjada mi niepotrzebnie mobilnych danych na coś czego nie potrzebuje, sam decyduje teraz na co chce zużyć swój traffic.

#lulu #firewall #macos #mac #apple
Pobierz aptitude - LuLu to chyba najlepszy firewall do podróży. Instalujesz go, wymagany jest...
źródło: comment_K692D6sjJ6mDPS1j38XoCpGwWnFHiZSd.jpg
  • 4
@aptitude: A przed LuLu napisałem sobie komendę w terminalu który cały czas chodził:

while true; do killall -9 nsurlsessiond; sleep 10; done.

Bo nie chce wyłączać iCloud bo usunie mi wszystkie dane, a nie chce aby się synchronizował. Polecam czasami aplikacje wbudowane w MacOS jak Activity Monitor...