Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ile #zarobki zaśpiewać na junior #machinelearning engineer w #warszawa? Doświadczenia komercyjnego zero, doświadczenia akademickiego ~2 lata. Umowa o pracę. Sam myślałem o 4500 zł albo 5000 zł brutto. Za mało? Za dużo? #programista15k #pracait #programowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Nie siedź w domu w ferie i w wakacje](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania: na pewno nie za dużo. Próbuj 5,5k. WWA, buzz wordowa działka, śmiało. Poza tym nie słuchaj #!$%@?, nie musisz na pierwszej stronie pisać wielkimi 2 lata doświadczenia, ale jeśli ktoś cię pyta na rozmowie czy HR przez telefon to spokojnie mów 2 lata doświadczenia hobbistycznie w domu. To zawsze lepsze niż brak doświadczenia. O niebo lepsze.
@AnonimoweMirkoWyznania: Hej mirku i powodzenia ^^
Sam teraz szukam, choć bardziej scientist niż engineer, no i z specjalizacją w DL i CV, ale w Polsce nie ogarniają jeszcze nazewnictwa podziału obowiązków.
Ja celuję dla siebie w 6k albo powyżej, ale mam rok doświadczenia, natomiast tą pensją nie ograniczam się do wawy czy jakiegokolwiek konkretnego miasta.
Do państw zresztą też się nie ograniczam, ale te ciekawsze oferty zazwyczaj wołają o więcej doświadczenia
Kasa jak na Warszawę to minimum co podałeś. Generalnie jest duży rozstrzał , znam przypadki ze junior bez doświadczenia mógł liczyć na 8k, a tez ludzie pracują w trudniejszych projektach za 3k
@AnonimoweMirkoWyznania:

doświadczenia akademickiego ~2 lata


Czyli prawdopodobnie masz doktorat lub jesteś doktorantem. Jeśli Twój obszar naukowo badawczy z uczelni to STEM - Science, Technology, Engineering, Mathematics to tytuł powinien być Twoim atutem. Jeśli masz jakieś realne oferty to te 5000-5500 brutto możesz próbować.
@AnonimoweMirkoWyznania: 5k brutto na UOP to dość dużo, pracodawca płaci za ciebie realnie 8k co miesiąc. Co ci przeszkadza brać umowy cywilnoprawne? Pamiętaj, ze data science i AI to bardzo popularny kierunek - każdy po studiach nieinformatycznych chce to robić, bo można przymknąć oko na jakość kodu. Polecam pochodzić po firmach i posprawdzać (jest to broń obusieczna, bo dobre firmy AI w Warszawie można zliczyć na palcach dłoni). Ryzyko jest takie,
Co ci przeszkadza brać umowy cywilnoprawne?


@dzikakuna88: Według mnie, jeżeli on zna się na programowaniu AI/ML i jednocześnie nie zna się na zupełnie niezwiązanych frameworkach do aplikacji webowych wymaganych w Polsce od większości programistów nie-AI/ML, w przypadku utraty pracy możliwe, że przez ileś miesięcy nie będzie miał żadnej innej, więc przydałby mu się typ umowy zapewniający największą stabilność.
OP: > co to jest doświadczenie akademickie? W projekcie naukowym pracowałeś przez 2 lata?

Czy 2 lata brania udziału w zajęciach?

Jak to drugie to nawet tego nie wliczaj w doświadczenie xd


@LazyInitializationException: pracowałem w projektach naukowych 2 lata (liczę tylko projekty związane z ML). Najpierw rok w projekcie szefa, potem rok w kierowanym przeze mnie samego.

Czyli prawdopodobnie masz doktorat lub jesteś doktorantem


@1001001: tak, mam doktorat.

a
na rynku jest masa ML engineerów


@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@? wiem w tej działce, ale wiem, że na rynku jest przede wszystkim masa takich, którym się wydaje. Jestem pewny, że połowa tych wanabe ma takie doświadczenie, że wzięła jakiś gotowy framework i ma jakieś pojęcie z tutorialach co to jest to AI. Ty masz wiedzę od podstaw i wszystko ogarniasz tylko ogarnąć się musisz na rynku pracy. Idź do roboty, trochę tu, trochę