Wpis z mikrobloga

Tak się złożyło, że od miesiąca użytkuję iPhone 8. Czysty przypadek, wcale nie chciałem mieć „jabłka”, ale znajomy sprzedawał w dobrej cenie, a ja akurat szukałem telefonu. Pomyślałem, że warto spróbować, cały czas czytam dyskusje na temat produktów Apple więc to świetna okazja do wyrobienia sobie zdania. No a wnioski mam następujące. #!$%@?. Przecież ten cały iOS nawet nie ma podjazdu do androida. To wszystko jest tak nieintuicyjne, tak utrudnione jakby na każdym kroku chcieli Cię w*urwić. Nawet ikonek nie można sobie porozrzucać po ekranie, bo nie i #!$%@?. Ale to akurat najmniejszy problem. Przestałem wierzyć w to, że ktoś może kupować to w innym celu niż „szpan”. I wcale nie chodzi mi o cenę, a o to że android jest mega przyjazny, łatwy i intuicyjny. Właśnie byłem w podróży pociągiem, rozładował mi się telefon więc pomyślałem, że podłączę ładowarkę i słuchawki. No, już #!$%@?. Jedno wejście na to i na to, zapomniałem. Dobrze, że miałem chociaż przejściówkę to sobie później mogłem posłuchać muzyki. Średniowiecze. #apple #iphone #iphone8 #android #smartfon #telefony #technologia
  • 202
@Psxmaster:
Zmiana z 12 na 5 mega pikseli jest na tyle rzadką zmianą przez użytkowników, że właśnie ląduje w ustawieniach telefonu a nie tych "pod ręką". Kwestia priorytetów, moim zdaniem bardzo słuszna. Ustawienia aparatu, te najczęściej używane (co zwykle jest badane przez apple pod kątem user experience), powinny zastępować te rzadziej używane. Nie da się wszystkiego upchać w jedno miejsce.

Nie wiem co dodać do tej dyskusji, Twoje 7k powiadomień to
@partyg46: Dokładnie takiej odpowiedzi sie spodziewałem. Sam napisałeś że każdą czynność wykonasz szybciej na iphonie, to podałem ci przykład (jeden z wielu) czego nie zrobisz szybciej. Jest to spowodowane tym że to ustawienie jest w sposób totalnie nie intuicyjny "wyrzucone" do ustawień telefonu . Ja jako użytkownik iphona jestem w stanie to dostrzec i mieć świadomość że jest to rozwiązanie przeczące logice. Sztuką jest dostrzegać takie rzeczy i krytykować takie głupotki