Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki,
jestem mocno przemęczony, chcę zrobić badania z krwi
podpowiedzcie czy te badania mogą być:

glukoaza
Sód w surowicy (O35)
Potas w surowicy (N45)
Magnez w surowicy (M87)
Wapń całkowity w surowicy (O77)
Żelazo w surowicy (O95)
------------------
MORF - Morfologia (C55)
OB - Odczyn Biernackiego (C59)
MOCZ - Badanie ogólne moczu (A01)
CHOL - Cholesterol całkowity (I99)
TG - Triglicerydy (O49)
HDL - Cholesterol HDL w surowicy (K01)
LDL-WYL - Cholesterol LDL - wyliczany (K03)
GLU - Glukoza (L43)
URIC - Kwas moczowy w surowicy (M45)
KREA - Kreatynina w surowicy (M37)
MG - Magnez w surowicy (M87)
ALT - Aminotransferaza alaninowa (ALT) (I17)
AST - Aminotransferaza asparaginianowa (AST) (I19)
TSH - Tyreotropina (TSH) trzeciej generacji (L69)
TPSA - PSA całkowity (I61)
CA - Wapń całkowity w surowicy (O77)

#lekarz #medycyna #kiciochpyta
  • 22
@czarnapietruszka:
pracuję od 7, czasem do późnej nocy, praca umysłowa, ale sporo chodzenia (od 6000 do 10 tys. kroków), stres ogólny, bo trochę to wygląda jakbym pracował w trzech firmach (trzy różne tematy).
Jeden z aspektów wymaga 24h pod telefonem.
@czarnapietruszka: to jest to na co chcę iść jutro z rana, wyniki mogę wkleić jutro


Ach ok, raczej nic więcej z krwi nie wywrozysz. Ale piszesz, ze od 7 do poznej nocy pracujesz i dziwisz sie, ze jesteś zmeczony? Raczej to nie jest niepokojacy objaw w takim wypadku... Ile czasu śpisz przecietnie?
@tsset jedyne co mi przychodzi do głowy, patrząc na te badania to, że powinieneś suplementacje wit. D sobie zafundować, badać nie masz po co bo na pewno masz niedobór jak niemal każdy z nas. Więc kup w ciemno i poki nie przyjdzie wiosna łykaj 2k jednostek dziennie.
@tsset 7h to raczej dość przeciętna ilość snu. Dla wielu osób za mała. Może po prostu potrzebujesz więcej. Znam ten ból bo sam chodze bardzo wcześnie spać w tygodniu :) ale przez to nie zasypiam w robicie. Farmakologicznie raczej nie mam wiecej rad, jesli nie masz np. problemów z usunięciem wieczorem. Po pracy unikaj leżenia :) i daj wyniki z krwi jak zrobisz!
@czarnapietruszka: dzięki że mogę dać wynik do analizy, bo sam chciałem Ciebie o to zapytać.
Po pracy staram się coś ogarniać z życiowych spraw, ostatnio wróciłem na tenisa, to więc padam.
Ale dzisiaj to od 17, miałem małą drzemkę a teraz odpoczywam, bo nie mam na nic siły.

Z jakiego powodu mam unikać leżenia.
Lepiej się przemęczyć i wcześniej położyć się spać?
@tsset te badania które wkleiłeś to bez problemu ci zinterpretuje spoko :)
Każde lezenie w ciągu dnia utrudni ci sen, nawet jak usniesz to bedzie mało efektywne. Kladz sie spać nawet o 20 jeśli sie czujesz senny w ciagu dnia, a pracujesz caly dzien nazajutrz.