Wpis z mikrobloga

@curious: odległość od miejsca dotychczasowego zamieszkania do miejsca, w którym bezrobotny zamierza zamieszkać z uwagi na podjęcie pracy, musi wynosić co najmniej 80 km lub czas dojazdu do niej i powrotu przekraczać 3 godziny dziennie;
@Yakooo Tak, masz rację, w moim wniosku wyszło 180 km, dlatego zapamiętałam. Wymogi sa jak wyzej; czas dojazdu lub km + status bezrobotnego + zmiana miejsca zamieszkania. Pierwsze spełniasz, status wydaje mi się że przy studiach zaocznych można dostać, ale.. Teoretycznie ty już masz 'historię' w danym mieście, jeżeli miałeś meldunek tymczasowy w akademiku lub nawet same studia, więc mogą się o to doczepić. Ogólnie co urząd to inne obyczaje z tymi
@curious tu chodzi o dziewczynę, ja aktualnie pracuje i studiuje w innym mieście ale nie ukrywam że chyba jak będę się przenosił to skorzystam bo zamierzam pomieszkać w Wawie w niedalekiej przyszłości a mam do niej 80km. Od czego zależy kwota jaką przyznają? Bo czytałem ale nie do końca zrozumiałem. I jeśli chce owy bon to mam iść do urzędu miasta docelowego czy obecnego?
@Yakooo Do obecnego. Maksymalna wysokosc to dwukrotność przeciętnego wynagrodzenia czyli około 9 000 zł, ale wysokość zależy też od miejsca składania i rodzielenia funduszy przez up (przykładowo bon może dostać więcej osob, ale z mniejszą kwotą np. 4 000). Na stronie swojego up powinna być zakładka z aktualnymi wskaźnikami. O bon najlepiej starać się na początku roku, kiedy urząd ma na to środki.
@curious: Załóżmy, mieszkam 77,8km od Wawy, aczkolwiek od mojego meldunku jest 81,4km, aktualnie studiuje zaocznie i pracuje w swoim rodzinnym mieście, trasą mam około godziny drogi do Warszawy, gdybym zwolnił się z pracy, wyprowadził się do Wawy i nadal studiował zaocznie, to myślisz, że bez problemu przyznaliby mi ten bon?
Myślałem o skorzystaniu z tego, w momencie gdybym się wyprowadzał, żeby po prostu w jakiś sposób zrekompensować sobie koszt wynajmowania przez
@Yakooo Myślę ze to nie ma większego znaczenia, to w końcu jest +/- 80 km :p No nie jestem w stanie powiedzieć, bo mój wniosek i rejestrowanie się jako bezrobotna przypadło na czas po studiach. Niestety nie wiem na jakich zasadach przyznają status bezrobotnego osobom studiującym zaocznie i jak to wpływa na bon, dlatego najlepiej się kontaktować z urzędem.
@curious: status bezrobotnego raczej przyznają, z tego co czytałem... Student stacjonarny nie może się starać o owy status, bo nie jest w stanie wyrobić normy godzinowej, aczkolwiek uczeń niestacjonarny jest.