Wpis z mikrobloga

Barcelona? Jestem na TAK. Siedzę w samolocie po 4 bardzo intensywnych dniach w BCN. Co zwiedziłam? Między innymi, było tego naprawdę dużo
- Sagrada Familia (coś niesamowitego)
- Park Guell
- dzielnica Gotico (tam miałam hotel)
- Catedra da Barcelona
- Parlament, zoo, łuk triumfalny
- Castell de Motjuic (polecam wejść pieszo!)
- Pl Espanya i wszystko wokół
- Gracia
- Museum Narodowe
- Stadion Olimpijski
Architektura? Widoki? Polecam każdemu. Jedzenie? Nie było jakieś szczególnie „super” mimo że jadłam wyłącznie na mieście w różnych restauracjach. Czego nie polecam?
- tapas są totalnie przereklamowane - miseczka oliwek za 5-6 euro?
- jedzenia na deptaku między Placem Katalońskim a Pomnikiem Kolumba - nie dość ze ceny z kosmosu to widać masówkę - jedzenie średniej jakości.

Ale butelkę wina zabieram ze sobą do Oslo. Kolejny mini-urlop w kwietniu, pytanie gdzie? Praga? Lizbona?
#urlop #zwiedzanie #barcelona #norwegia
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sjasmin: O, też mam tam lecieć za dwa tygodnie, ale koleżanka naczytała się o tym wirusie teraz i brzęczy. Weź jej powiedz, że tam nic się nie dzieje (,)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sjasmin: haha, dziękuję (ʘʘ) a jak z cenami? Ile za hostel/hotel, komunikację, bilety? Katedra wiem, że sporo, ale wszyscy mówią, że warto.
@nons3ns: Niestety nie ma czegoś takiego jak „pass” żeby zapłacić raz i zwiedzać najważniejsze zabytki (co jest np w Oslo, Atenach, Kopenhadze, Rzymie etc). Każde wejście około 10-20 euro za osobę. Karta Hola BCN na 3 dni to 24euro. Obiad dla jednej osoby (tapas+główne danie+piwo/wino) około 25euro. Hotele różnie, oczywiście poza sezonem taniej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sjasmin: oliwki za 5 euro to koszenie frajerów turystów w knajpach robionych typowo pod turystów z UK i Niemiec, pewnie w okolicach La rambla. Normalnie jedzenie w Barcelonie jest mega tanie i wszędzie da się je znaleźć.
A sama La rambla to jedno z najgorszych miejsc w tym mieście, unikam jak mogę. X lat temu może było tam fajnie, teraz nikt normalny tam nie chodzi bo można stracić portfel, nie ma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nons3ns: obiad dla jednej osoby to 7-15 euro, szukaj w knajpach menu del dia (dwa dania+napój+deser) w porze lunchu, zwykle w okolicach 10 EUR za taki zestaw. Oczywiście da się drożej jak chodzisz do typowo turystycznych knajp, tylko nie widzę sensu :)
@Mave: Napisałam wpis z perspektywy turysty a nie mieszkańca. Który turysta wie gdzie zjesc bo „zna miasto”? Równie dobrze mogę się wypowiedzieć ze Oslo wcale nie jest takie drogie a turyści po prostu nie wiedzą gdzie jeść/chodzić/mieszkać ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sjasmin: ja absolutnie nic Ci nie zarzucam, piszę tylko jak to wygląda i tyle, chill :) następnym razem jak będziesz to napisz, podrzucę Ci kilka knajp do odwiedzenia ;))