Wpis z mikrobloga

Witam. Kończę budować dom, a że wiosna coraz bliżej postanowiłem zacząć rozglądać się za swoim pierwszym własnym grillem. Wybór padł na gazowca. Chciałbym wydać max 3,5k. I teraz po całym weekendzie spędzonym na oglądaniu testów i czytaniu opinii zostały mi 2 grille i ni cholery nie mogę się zdecydować. Grill musi mieć 3 palniki + dodatkowy palnik na garnek/czajnik.
1. Broil King Monarch 340
2. Weber Spirit II e320
Obie marki są cenione za oceanem. W broil kingu bardziej przekonuje mnie podwójny obracany ruszt i ukryta butla natomiast za weberem przemawia cena , dłuższa gwarancja, system wymiany środka rusztu na patelnie/woka/kamień do pizzy
Miał ktoś może doczynienia z powyższymi grillami?
#grill #budujzwykopem #dom
  • 7
@kopulant Mam Monarcha 340 od pół roku. Przez pierwszy tydzień zrobiliśmy grilla więcej razy niż przez 4 poprzednie lata przy grillu węglowym. Ogólnie jest ok, chociaż z palnika bocznego ani razu nie korzystaliśmy. Trzeba konserwować ruszt bo może go pokryć rdza.
@kopulant ja mam broilking Royal 320. Grila robiłem z każdym razem jak bylem na działce. Trzeba tylko wypalac i smarować olejem. Nigdy nie miałem tak czystego rusztu jak na węglowym, a ile tam mycia,szorowania. Jedynie pamiętaj co np 10grili czyścić mise pod rusztami. Mi się zapaliła i trochę strachu było.