Wpis z mikrobloga

Mirki
Mam niewielkie doświadczenie w grzebaniu przy rowerach ale się powoli w to wkręcam
Posiadam obecnie rower crossowy którego używam głównie do jazdy po mieście i czasem wypadu w teren na kilkadziesiąt km.
Myślę trochę nad odchudzeniem roweru i padło obecnie na korbe. W tym momencie mam korbe na kwadrat shimano FC m501 czyli generalnie napęd 3x8. Kaseta i przerzutki Acera. Myślę nad zmianą na Alivio 3x9 jednak chcę to robić etapami. Czy wymiana supportu i korby w pierwszej kolejności wchodzi w grę? Generalnie chodzi mi o to czy korba 3x9 będzie w miarę sensownie współpracować z kaseta 8-rzędową? Czy muszę od razu wymieniać kasetę a zatem i tylną przerzutkę? Podpowiecie?
#rowery
  • 4
Tyle wiem, czytałem gdzieś jednak ze nie ma aż takiej różnicy żeby to przeszkadzało, ewentualnie szybsze zużycie kasety (bo oczywiście wymianę łańcucha biorę pod uwagę). Tylko właśnie chciałem się dowiedzieć jak to jest - czy da radę czy od razu cały napęd muszę ruszać.
@Xmarxx:

Nie ma problemu. Zebatki 9s a także 10s pracują bez problemu z łańcuchami 8s.
Sprawdzone praktycznie. Nic się nie dzielę wszystko pracuje elegancko.
Jest oczywiście różnica szerokości zębatki ale tego nie odczuwasz - nie ma to żadnych konsekwencji.
Mam tak w dwóch rowerach i wszystko gra.
Np tutaj. Łańcuch 8s i zębatka 10s.

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_vyRmtwmijtNNtMELO8ebazZBpuzMDPWP.jpg

Mam jeszcze 8s z zebatkaki 9s.

Nie słuchaj teoretyków co się tylko madrzyc potrafią.