Wpis z mikrobloga

ROZPOCZYNAMY IV EDYCJĘ GŁOSOWANIA NA NAJLEPSZY FILM ROKU WEDŁUG WYKOPOWICZÓW

Zasady:
1. Głosujemy na filmy, które miały swoją POLSKĄ premierę w 2019 roku, zarówno w kinie, na DVD jak i serwisach VOD.
2. Głosujemy maksymalnie na 3 filmy. Pierwszy dostaje 10 punktów, drugi 5, a trzeci 2.
3. Można uzasadnić swój wybór, znajdzie się to w ogłoszeniu wyników.
4. Plusujemy ten post, by więcej ludzi zobaczyło i wyniki były jak najbardziej miarodajne.
5. Głosowanie zamykam w środę.

Najlepsze filmy 2016 roku - TUTAJ
Najlepsze filmy 2017 roku - TUTAJ
Najlepsze filmy 2018 roku - TUTAJ

#film #filmy #kino #wykopwybiera #wykop #netflix #hbogo #amazonprime #glosowanie
  • 131
  • Odpowiedz
dla mnie największym filmem tego roku był nie ten nakręcony najlepiej, ani nawet najprzyjemniejszy, ale za to co zrobił w Polsce - dla mnie wybór polskiej jedynki jest oczywisty z tego powodu


@justkilling: Nie lubię takich filmów na konkursach. W sensie takich, które dostają nominację wyłącznie za tematykę. Za 20 lat tematyka może już dawno stracić na znaczeniu, a poza tym film może się niczym innym nie bronić. Mimo to i
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz: Nie za temat stricte, a za efekt. To był tygodniowy temat nr 1 praktycznie w każdych rozmowach, w rodzinie, w pracy, między znajomymi, w internecie, w mediach. Żaden film fabularny tego nie osiągnął, nawet te oscarowe - dla mnie to jest niesamowite i zostaje przy swoim.
  • Odpowiedz
@justkilling: No właśnie potwierdzasz to, co napisałem. Chodzi głównie o temat, o którym wszyscy gadali. Za 20 lat ta sprawa może już nikogo nie interesować, bo być może nie będzie istniało coś takiego jak kościół.

Te wszystkie rozważania nie tyczą się stricte tego konkretnego filmu, bo wiadomo, że 20 lat to zbyt krótko, żeby wszyscy zapomnieli akurat o takiej tematyce. Chodzi mi o ogólną tendencję. Znam to od drugiej strony, bo
  • Odpowiedz
Za 20 lat ta sprawa może już nikogo nie interesować, bo być może nie będzie istniało coś takiego jak kościół.


@Wykopaliskasz: wiesz, tak samo można powiedzieć że Przeminęło z wiatrem nikogo nie interesuje bo już nie ma niewolnictwa, albo filmy o obozach koncentracyjnych, bo ich już nie ma.
Film zawsze będzie dobrą pocztówką z przeszłości, ale moim zdaniem lepsze są nawet takie filmy, które pokażą jak było kiedyś, niż taki Avatar
  • Odpowiedz
wiesz, tak samo można powiedzieć że Przeminęło z wiatrem nikogo nie interesuje bo już nie ma niewolnictwa, albo filmy o obozach koncentracyjnych, bo ich już nie ma.


@justkilling: Dlatego właśnie dopisałem drugi akapit w poprzedniej wiadomości.

Film zawsze będzie dobrą pocztówką z przeszłości


Tylko jeśli idzie w parze z dobrą jakością samego filmu.

niż taki Avatar który dostał oscara bo był ładny i technologicznie do przodu względem reszty


"Avatar" to akurat
  • Odpowiedz