Wpis z mikrobloga

Moja paczka od 16.01.2020 do tej pory leży w WER Warszawa. Celnicy mi odpisali że nie nałożyli cła. Czy z Warszawy rzeczywiście do okolic Łodzi może iść tyle czasu ? Z Tajlandii doleciała w 8 dni. Pisze do sprzedawcy ale to duy sklep internetowy i nikt na razie na e-maill nie odpowiedział . Rozmawiałem z kierownikiem na mojej lokalnej poczcie i powiedział że list mógł mieć błędny adres i tyle leży bo nie wiedzą gdzie go skierować a na poczcie na infolinii powiedzieli że skad pewność że list jest zle zaadresowany ma ten kierownik. Że w systemie poza imieniem i nazwiskiem jeżeli chodzi o list to nic wiecej nie widać podobno.Dodam że w sierpniu brałem od tego samego dostawcy na ten sam adres i nie było problemu.List był na WER 3-4 dni i dalej już na mojej poczcie a tym razem cisza. Reklamacje też może złożyć tylko nadawca przesyłki. Co dalej mam robić zależy mi na czasie.Oczywiście na WER żadnych telefonów nikt nie odbiera.
#werwarszawa #pocztapolska
donpablo1 - Moja paczka od 16.01.2020 do tej pory leży w WER Warszawa. Celnicy mi odp...

źródło: comment_yGLr8Bng2NjuOIfrWWK9NZjbW619oikY.jpg

Pobierz
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@donpablo1:
To list polecony, one nie mają pełnego śledzenia.
W śledzeniu będzie tylko informacja o przyjęciu w Polsce, następnie o przekazaniu do doręczenia. Nie będzie statusów pośrednich.
@pcela: A jak myślisz jest taka możliwość że zerwała się etykieta adresowa i nie ma pełnych danych ? Bo jakoś mi sie nie chce wierzyć żeby nadawca był na tyle nieprzytomny i nie wpisał ulicy kodu pocztowego ani telefonu. To nie firma krzak. A oni bezczelnie mówią że to wszytsko wina nadawcy jest że tak długo tam leży.
@pcela: na poczcie mi powiedzieli że w przypadku przesyłki zagranicznej tylko nadawca może zgłosić reklamację.Sprzedawca też poinformowany nawet wczoraj spór na paypalu otworzyłem.A na tej stronie próbowałem ale nie idzie gdy wybieram dzien nadania miejsce kraj i date nie pokazuje sie przycisk dalej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@donpablo1:
Napisz maila na kontakt@poczta-polska.pl, DW reklamacje.zagraniczne@warszawa.poczta-polska.pl i reklamacjepocztowe@poczta-polska.pl
@donpablo1: @pcela: Źle wydrukowana etykieta to standard i nie ma znaczenia czy ktoś zamawia 100 rzeczy i czy ma wpisany dobry adres. Mam ludzi na rejonie co masowo zamawiają na ali i regularnie przychodzi coś źle adresowanego. 50 przesyłek jest dobrze adresowanych, a cyk jedna bez numeru domu albo bez nazwiska albo bez nazwy miejscowości itp. itd. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ
@donpablo1: Zależy, przynajmniej u mnie na urzędzie jest zasada, że zagraniczny list odsyła się w ostateczności (więc stara się ustalić zawsze adresata poprawnego). Mały problem jak nie ma ulicy, albo nazwiska ;) zawsze to idzie po innych danych dojść.

No i fajnie jak ktoś ma aktualny numer, to zawsze jak coś można zadzwonić. Chociaż nie ukrywam, że ostatnio miałem ciężki przypadek. Tzn. przesyłka była typu.
"Anna
2/2
XX-XX (sam kod kreskowy)
Update : Paczka od 27 stycznia leżała u mnie na poczcie la ena drugiej poczcie nie głównej a nie było mnie w domu . Dopiero wczoraj awizo odebrałem. I mimo że odebrałem już paczke dalej ma status w transporcie a na awizo pisze że to pzresylka nierejestrowana jak przecież jak byk pisze na niej registered. Ktoś wie jak odwołac spór na paypal ?