Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie

a) Zrób grzańca (herbatę, wino lub piwo) i podaj na niego przepis.
b) Spróbuj morsowania.
c) Jeśli stan włosów na to pozwala, przez 7 dni noś inną fryzurę/upięcie. Pokaż zdjęcia

Mózg mi zamarza na myśl o morsowaniu mam #gurumeditation na samą myśl, a fryzurę to nawet jakbym chciał to tych włosów nic nie przekona do innego uczesania a co dopiero przez siedem dni.

Od razu po odczytaniu wiadomości od @FHA96 z zadaniami, już wiedziałem co będę robić wieczorem, zdążyłem na 10 minut przed zamknięciem sklepu xD. Także składniki były, do dzieła!

Pierwszy grzaniec własnej roboty w życiu:

Grzaniec na piwie:
-piwo jasne,
-goździki,
-imbir,
-cynamon,
-miód,
-pomarańcza.

Miód podgrzałem w mikrofali i dodałem do piwa, a potem niechcący wysypałem prawie cały imbir do garnka, za dużo cynamonu, goździki pogubiłem, pomarańcze ze skórką i ciupkę soli. Generalnie po jednym kubku mój żołądek i przełyk miał dość. Grzałem tylko aby było gorące, nie gotować! Także, tego polecam! ( ͡º ͜ʖ͡º) Piekące działanie imbiru na przełyk trochę zneutralizowałem sokiem pomarańczowym. Także uważajcie na imbir i cynamonu naprawdę tylko ociupinę, a sól wzmacnia smak więc warto nie pominąć.

Moja kobieta była w szoku co robię w kuchni z garnkami :P

#protip po wlaniu do kubka/szklanki nie wolno mieszać bo się z buzuje i wykipi/wyleje.

Zdjęcie jeszcze na #solgaz, podczas czary mary z garnkiem:
g00di - #mirkowyzwanie

a) Zrób grzańca (herbatę, wino lub piwo) i podaj na niego p...

źródło: comment_kuR0I4polsFUdgEDKyYfS18Mhlocvwn2.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@g00di: zawsze robiłam tak, że najpierw piwo podgrzewałam z goździkami, ziarenkami kardamonu i kawałkami imbiru, jak już było ciepłe to dawałam miodek, następnie cynamon (proszek). Pieniło się cholerstwo już w garnku. Pomarańcze czekały w kuflach na zalanie piwerkiem.
ALE odkryłam, że jak podgrzewam piwo z plastrami pomarańczy to się nie pieni :) Chyba że to zasługa mało pieniącego piwa (tej zimy robię z Carlsberga)?
Jak przyprawy mam tylko sproszkowane to dodaję
  • Odpowiedz
@g00di: Ja polecam podgrzać piwko z malinami, goździkami i plastrami pomarańczy - jest pycha! Swoją drogą, na 100% nie pamiętam, ale chyba zgłosiłam podobne zadanie w propozycjach ().
  • Odpowiedz