Wpis z mikrobloga

@xduchux: oho mamy i jajogłowego z elektrody xD

Nie no, tak serio chodziło mi o pojemność baterii czyli Wh, źle napisałem że kW. Myślę że każdy wydedukował... a ten kto nie ma pojęcia to nie robi mu różnicy i skumał przekaz :D (i dał plusa heheh)
  • Odpowiedz
@agent-cooper: dość dużo osób natychmiast po zakupie elektryka, inwestuje solary, które pomagają im nie tylko jeszcze bardziej zaoszczędzić, ale dodatkowo wspomagać sieć energetyczna, oddając część prądu do sieci.
  • Odpowiedz
@trustME: święte słowa. Obecnie partie prześcigają się z propozycjach zmniejszenia podatków (obecnie PSL chce znieść podatki od emerytur)
A nikt nie mówi o cięciu kosztów. Jest tyle agencji u biur państwowych które przesiewają miliony. Fundacja narodowa, senat i pewnie wiele innych.
  • Odpowiedz
Każde rozsądne przedsiębiorstwo komunikacyjne powinno kupować autobusy zasilane sprężonym gazem ziemnym (CNG). Koszt paliwa jest #!$%@? śmiesznie tani, baaa. #!$%@?, to najbardziej opłacalna opcja i najbardziej ekologiczna.
dziwię się, że dali sobie wszyscy nawkładać gówna do głowy i myślą, ze Hybrid czy Elektryk to jest zajebioza.
  • Odpowiedz
@Retoryk: @MatPL1122: Prawda jest taka, że silnik elektryczny lepiej nadaje się do samochodu niż spalinowy, jest wydajniejszy, ma lepsze momenty obrotowe, nie produkuje spalin co w mieście ma znaczenie. Problemem jest tylko paliwo, benzynę nalewasz wiadrem i elo, technologia akumulatorów dopiero niedawno osiągnęła poziom który umożliwia elektryczne samochody. Za 20 lat jeżeli uda się to dopracować na silnikach spalinowych będzie jeździć tylko ciężki sprzęt. Jeżeli się nie uda to pewnie
  • Odpowiedz
@GienekZFabrykiOkienek: chodzi mi bardziej o ceny prądu. Już teraz obcięli połowę kasy na doplaty do elektryków których prawie u nas nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wątpię aby obniżyli ceny prądu żeby el były tańsze od benzyny. Raczej bedzie to podobny poziom
  • Odpowiedz