Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu oddałem buty na gwarancję oczywiście nie uznali opinia rzeczoznawcy w komentarzu pomoże ktoś napisać odwołanie ? Wgl bawić się w to czy nie ma szans że uznaja buty kosztowały 460pln , zastanawia mnie to co jest napisane w drugim akapicie że buty zostały przemoczone co spowodowalo osłabienie spoiny klejącej .... Itd tylko że na zdjęciu ewidentnie widać że to jest pęknięcie a nie rozklejenie, co myślicie #reklamacja #nike #rzeczoznawca
Pobierz Bakardi - Jakiś czas temu oddałem buty na gwarancję oczywiście nie uznali opinia rzec...
źródło: comment_YVXXjnhUkQdU8vlP4pL9bAfNqFuESSCd.jpg
  • 13
@Be_picky_drink_igristoje: "Witam dnia 17-10-2018 zakupiłem u Państwa buty Nike Air Max 90 czarne rozmiar 43 za kwotę 469,98zł .
Niedawno żauważyłem że w lewym bucie na wysokości pięty od strony wewnętrznej stopy jest uszkodzona podeszwa (pęknięta) . Z racji tego że buty są objete 2 letnią gwarancja proszę o wymianę butów na nowe bądz zwrot gotówki, dziękuje i Pozdrawiam."
@Bakardi ja bym im napisała przede wszystkim, że uszkodzenie powstało na przestrzeni jednego tygodnia.
W zasadzie po upływie roku czasu od rozpoczęcia użytkowania, każda reklamacja może być odrzucona. Częsta praktyka.
Ja bym poszła z tym do rzecznika praw konsumenta. Bo teraz cokolwiek nie napiszesz to ich rzeczoznawca będzie się upierał przy swoim.
Możesz oczywiście sensownie napisać że reklamujesz tylko pęknięcie podeszwy (nie widzę rozklejenia?), które wystąpiło ok. tydzień przed złożeniem reklamacji.

Czy
@Bakardi faktycznie, materiały, z których buty są wykonane bardzo często tracą swoje właściwości podczas prania w pralce. Dobry rzeczoznawca łatwo to wychwyci.
Proponuję rzecznika praw konsumentów. Upieraj się, że nie były prane w pralce (jak już, to czyściłeś specjalnym szamponem do butów i wilgotną szmatką) no i że wadę zauważyłeś z tydzień wcześniej.