Wpis z mikrobloga

Jeszcze jedna sprawa a propo A1. Wczoraj po 22 był wypadek na A1 na wysokosci Wyrazowa. Pani skosiła około 20m barierek (tam sa chyba liny) bo na droge wyskoczyła jej sarna. Ciekawe kto beknie za zabezpieczenie drogi przed zwierzetami.
@lesio: no wiem ale patrzyłeś na mapy? brakujące węzły nic nie zmienią bo firmy ulokowano na Ekonomicznej, na terenie między ulicą Leśną i Gościnną gdzie już jest węzeł.

Obecnie do autostrady trzeba się cofać ponad 5 km jednopasmową osiedlową drogą bo brakuje kilkuset metrów asfaltu (czerwone na mapce poniżej) choć to też średnie rozwiązanie (bo przerzuci ruch w inną osiedlową drogę) tylko przynajmniej bliżej..

Brakujące węzły nie są rozwiązaniem bo po
Pobierz Singularity00 - @lesio: no wiem ale patrzyłeś na mapy? brakujące węzły nic nie zmieni...
źródło: comment_cTmf6jS8uMgyzU7W8oCnMyS8x0FECF1r.jpg
@Singularity00: to rozwiązanie co zaznaczyłeś czerwoną linią zupełnie odpada, bo ul. Przyjemna i Lotosu zupełnie nie nadają się do przejęcia ruchu ciężkiego. Natomiast nie ma co narzekać, dojazd Leśną+Gościnną lub Przemysłową do węzła Częstochowa Południe jest ok.
@Jelen_Szlachetny: Leśna też się nie nadaje a tiry już tam pędzą bo innej opcji nie ma.

Słyszałem, że to co zaznaczyłem (być może z wylotem w innym miejscu do Gościnnej) ma powstać tylko jak zwykle odłożono to na kiedyś no bo przecież po co robić coś raz i porządnie.... jakoś to będzie, zrobimy jak coś się stanie (czytaj zginie ktoś) to typowe hasła dla Częstochowy.
@lesio: a no ( ͡° ͜ʖ ͡°) szczególnie, że ludzie jak mają nadłożyć kilka kilometrów to wolą się tłuc miastem... zamiast wyprowadzić ruch z centrum to strefa w obecnym układzie dróg tylko pompuje ruch przez miejskie ulice - z/na północ miasta i z miasteczek na wschód od Częstochowy gdzie mieszkają ludzie pracujący w mieście.
@barten90: o dzięki za info. Istnienie tego planu dobrze rokuje na przyszłość.
Istotnie póki co jest tam kilka firm tylko jednak wszystkie te związane między innymi z produkcją więc tiry będą się przeciskać przez dzielnicę.