Wpis z mikrobloga

siemka,
Od jakiegoś czasu mam problemy z barkami (uszkodzenie obrąbka stawowego). Za 2 miesiące czeka mnie zabieg artroskopii lewego barku, a prawdopodobnie za pół roku prawego. Diagnoza lewego barku została dana pół roku temu, natomiast w sprawie prawego barku są tylko podejrzenia, a oficjalna diagnoza będzie po rezonansie, który mam pod koniec lutego tego roku.
Artroskopia jest to zabieg dosyć inwazyjny (grzebie się po prostu w barku, przyszywa implanty do stawu, wycina niepotrzebne struktury). Spędzę prawdopodobnie kilka dni w szpitalu przed jak i po zabiegu.

Czy jest możliwość wykupić jakąś polisę ubezpieczeniową aby dostać odszkodowanie za te operacje ?
W przypadku najbliższej operacji, diagnoza została nadana, więc jest to na pewno trudniejsze do zrobienia, ale w przypadku prawego barku nadal są tylko spekulacje, więc oficjalnego pisma nie ma.
Jako niepracujący student jestem ubezpieczony pod moich rodziców.

#ubezpieczenia #pzu #medycyna #odszkodowanie
  • 2
@ayoo: poproszą o dokumentację medyczna placówki w których się leczyłeś. A sam w kwestionariuszu szkody wpiszesz nazwy tych placówek.
Jeśli wyjdzie podejrzenie że wiedziałeś że jest cos do roboty - a wyjdzie, bo masz diagnozę na pierwszy bark i robili Ci badania na drugi, to nie dostaniesz świadczenia.
Dodatkowo przystępujesz z karencjami które trwają często 6 mies w przypadku operacji.