Wpis z mikrobloga

@smalczyk1: fundusze te czy inne... różnią się polityką zarządzania kapitałem oraz osobami zarządzającymi...
jak to ktoś powiedział, 75% aktywnie zarządzanych funduszy nie wygrywa z rynkiem (a ma większe opłaty)
a samo pytanie przypomina - chcę kupić numer w sieci "XYZ gsm" bez info - z jakiej oferty chcesz brać :)

napisz może jakie konkretne fundusze chcesz wybrać... to coś można będzie więcej powiedzieć...
bo póki co to wygląda wpis jak buzz
@smalczyk1: z tych 2 nieco bezpieczniejszy wydaje się ten pierwszy... oba inwestują w inne fundusze i etfy... ale ten drugi też wchodzi w pochodniaki na dźwigni...
więc jeżeli już bym musiał wybrać z tych dwóch.. to pierwszy
@Gippo86: Ogólnie to chcę coś z większym ryzykiem żeby ewentualnie zyskać.Myślę o 2 latach.Ogólnie to planuję giełdą się zainteresować i na ten czas chcę gdzieś część pieniędzy.

Warto zakładać rachunek maklerski w banku czy lepiej od razu na trading212?
@smalczyk1: aby kupić tfi millenium potrzebujesz w sumie jedynie konto w millenium banku :)
bez maklerki itp.

do zabawy w akcje... no to rachunek maklerski już tak.. a czy weźmiesz w banku, czy w pompowanym tu przez program partnerski 212, czy w degiro czy innym revolucie - to już insza inszość... - zwracaj uwagę jedynie, z jakiego brokera akcje możesz transferować do innego (bo wtedy kupujesz fizyczne akcje) a który nie
@smalczyk1: często w FAQ lub w opisie oferty jest wspomniane czy kupujesz CFD na akcje... czy akcje... i czy można je transferować do innych firm..
Revolut nie daje takiej opcji, Degiro daje ale na droższym koncie, 212 to bodaj tylko CFDki, a biura maklerskie - dają chyba wszystkie
@smalczyk1: nikt Ci na 100% nie powie w co warto a w co nie warto kasy wkładać.. no chyba, że masz gdzieś szklaną kulę pod ręką :)
jeżeli wiesz, w co chcesz zainwestować... to szukaj, jak to zrobić najtaniej... akcje, etfy, certyfikaty inwestycyjne etc..
jeżeli nie wiesz - no to najpierw się poucz, żeby chociaż wiedzieć W CO chcesz wejść.. a potem ew. można poszukać jak wejść najtaniej
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@smalczyk1: jeżeli jeszcze coś mogę dodać od siebie to dobrze jest zajrzeć do niezbędnika na stronie tradera21. Tam masz książki od których warto zacząć naukę. Jeżeli chodzi o fundusze to jeżeli chcesz kupić fundusz i trzymać się tylko jednego, bez przerzucania środków na inne to nie ma sensu, lepiej kupić etf sp500. Jeżeli chodzi o resztę to @Gippo86: ładnie to wytłumaczył. No i jeżeli chcesz się edukować w tym kierunku