Wpis z mikrobloga

Są tu jacyś posiadacze FTTH od Neti. Wie ktoś czy Netia ma ustawiony jakiś limit prędkości pobierania na pojedynczą sesję albo coś przytkane na stykach międzyoperatorskich, plixach, itd? Nie mogę na biznesowym symetruku 1Gbps wyciągnać nic więcej poza 150-180 Mbps w pojedynczej sesji (pobieranie plików, ftp, itp.). Wczesniej miałem łącze 200/200 i wydawało mi się to okej ale po podniesieniu prędkości download jest fatalny. Upload zawsze na max. W speedtescie z racji, że większośc testerów działa multisesyjnie (ustanawia kilka/kilkadziesiat połączeń z serwerem zdalnym) to wychodzi nieraz więcej, ale zazwyczaj jest to wartość w okolicach 400-600Mbps. Technik był pomierzył i do jakiegoś ichniejszego serwera/miernika wyszło niby max, stąd wiem, że problem leży gdzieś dalej.

#netia #internet #isp #siecikomputerowe #telekomunikacja #router #plix #ftth #swiatlowody #cisco #mikrotik #speedtest
  • 6
nie ma znaczenia z jakiego. Nigdy nie przekraczam tych 200. na podobnym łączu 600Mbps od Orange wyciągam maximum z tych samych serwerów
Nigdy nie przekraczam tych 200. na podobnym łączu 600Mbps od Orange wyciągam maximum z tych samych serwerów


@nynor: robiłeś traceroute by sprawdzić czy połączenie idzie tą samą drogą? Bo to że te same serwery to nic nie oznacza jak netia leci inną drogą i pewnie gdzieś po drodze ma wąskie gardło to tak to wygląda.