Wpis z mikrobloga

Cześć, chciałbym Wam polecić i podziękować Mirkowi @anonimowy_programista. Jakoś w październiku siedziałem na dwójce, podczas swojego przedpracowego rytuału zwykle przeglądam wtedy mirko, w oko wpadł mi post @anonimowy_programista a w nim komentarze odnośnie platformy na jakiej kupuje akcje. Sam od dawna już przymierzałem się do zainwestowania w coś oszczędności, ale odkładałem to z dnia na dzień bo nie chciało mi się ogarniać zakładania osobnego rachunku maklerskiego, więc po przeczytaniu postu sam już zorientowałem się w temacie i jeszcze w tym samym tygodniu byłem właścicielem kilkunastu akcji. Dzisiaj już tylko liczę szekle ( ͜͡ʖ ͡€) . @anonimowy_programista powinien się zgłosić do mnie po pitce, jakbyś kiedyś szukał pracy w IT w Warszawie to daj znać, chętnie pomogę. Pije kompot za Twoje zdrowie Mirku. ()
#zbieramnatesle #finanse #inwestycje no i w sumie też #mbank
  • 22
@Biszkop-T: Ja korzystam z mbankowego "emaklera" ostatnio już tylko kupuje fundusze, jak dla mnie ryzyko jest mniejsze a przy częstej i umiejętnej kapitalizacji odsetek można nieźle na tym wyjść. Jeśli chodzi o akcje to temat dla mnie temat bardziej ryzykowny ale i bardziej profitowy, bez znajomości rynków w które inwestujemy nie polecam. Co do funduszy to proponuje kalkulator + długopis, po określeniu progu kapitalizacji i odliczeniu od niego wszelkich opłat i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@poBurzyTecza: ale chyba dla kogoś kto ma konto w mbanku to chyba jednak i tak bardziej siwe opłaca u nich prowadzić takie konto bo pewnie natychmiastowe przelewy są?
@vaio: tak to duży plus, wszystko przepływa natychmiastowo. Ja wybrałem mbank dlatego że jestem zwyczajnie leniwy a założenie tego emaklera to dosłownie kilka kliknięć w kąkuter jak ma się konto w mbanku.
@poBurzyTecza: nie ponosze odpowiedzialności za zyski/straty innych osób :P

powinien się zgłosić do mnie po pitce, jakbyś kiedyś szukał pracy w IT w Warszawie to daj znać, chętnie pomogę.


Dzięki! Ale prawdę mówiąc, to sam szukam programistów (Django/Vue). Jakbyś znał kogoś naprawdę dobrego wartego polecenia, to daję 1 akcje Tesli za takie skuteczne* polecenie :)

* tzn. jeżeli osoba się sprawdzi i przepracuje co najmniej pół roku:)
@poBurzyTecza: mój dobry przyjaciel koduje a Angularze na froncie i Javie na backendzie. Sam bym go zatrudnił, ale kiedyś stwierdziliśmy, że nasza przyjaźń jest dla nas ważniejsza... i wolelibyśmy nie zmieniać relacji pomiędzy nami na relacje pracodawca/pracownik.

Anyway... zatrudniasz też do pracy zdalnej? Ów mój jegomość jedzie w kwietniu do Tajlandii. Postanowił się zwolnić i trochę popodróżować po świecie. Jak go znam, to może mu się to spodobać, no ale żaden
Niestety, zdalna maks 5 razy w miesiącu, jeszcze kilka miesięcy temu nie było ograniczeń, ale przyszło kilku juniorów którzy mocno to wykorzystywali nie zabierając ze sobą nawet ładowarki. Więc teraz jest limit jak w więzieniu.
@poBurzyTecza W wielkim skrócie inż. inf, czyli podstawy ze studiów, później przez dwa lata własna DG z obsługą klientów indywidualnych i firm, czyli od service/technical deska, przez CCTV, sieci po małe wdrożenia, z studiów i technikum najlepiej się czułem w SQL-u. Celuję w młodszego kontultanta/developera SQL, wdrożeniowca (jeździć też lubię i to ogarniam) bądź inne tematy związane z danymi i ich przetwarzaniem, gdzie nie wymagane jest konkretne doświadczenie. W wielki skrócie, po