Wpis z mikrobloga

Trzymajcie za mnie kciuki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po małym sukcesie w sprzedaży lego na ebayu, wreszcie dzisiaj udało się otworzyć sklep na bricklinku. Póki co dodane 43 tysiące części, mam jeszcze około 100 tysięcy do dodania. Wszystko nowiutkie i pachnące ;)
#lego
  • 24
  • Odpowiedz
@majFriend to brzmi jak całkiem dużo klocków! Całe sety albo naklejki też masz? Niedługo będę chciał dokupić elementy do Wing Body Trucka, to przyda się dobre źródełko :D
  • Odpowiedz
@damw: póki co wszystko jest w bardzo dużym nieporządku ( ͡° ͜ʖ ͡°) ponad rok temu zacząłem handlować figurkami lego, powoli kupując zestawy, klocki sprzedając osobno a figurki osobno. Kupowałem tez wszelkiej ilości zestawy z figurkami używanymi. Biznes z miesiąca na miesiąc się rozrastał. Musiałem zmienić miejsce zamieszkania na większe. W tej chwili w 2 piętrowym domu lego mam w każdym pomieszczeniu. postanowiłem zacząć sprzedawać klocki na
  • Odpowiedz
@firunna: niestety ale jeszcze praca dodatkowa. Chciałbym za jakiś czas przejść na pół etatu w swojej normalnej pracy tak żeby więcej czasu na tym spędzić. Samo sortowanie nie jest złe, czasochłonne jest dodawanie ofert na ebayu. Ale mam nadzieje ze jak posortuje to co mam i dodaj na BL to szybciej będzie mi się wystawiało
  • Odpowiedz
@majFriend sortowanie to nawet przyjemność dla niektórych, ale z katalogowaniem to już inna sprawa. Sam wiem ile mi zajmuje dodanie elementów do Rebrickable, a na BLu dodałem tylko części z jednego setu do sklepu i już mi się odechciało :D Zresztą nie wysłałem jeszcze dokumentów do weryfikacji. Możesz napisać co Ty wysłałeś żeby Ci zweryfikowali sklep?
  • Odpowiedz
@firunna: mi dosyć przyjemnie się dodaje na BL.
Wysłałem zdjęcie jednego z rachunków na którym były moje dane wraz z adresem, zdjęcie dowodu (tylko przód) i zdjęcie z dowodem na tle mojego stocku. To wystarczyło żeby otworzyć. Zdziwiłem się tylko ze nie pojawiła się informacja na bricklinku ze przeszedłem weryfikacje tylko dostałem maila z ta informacja.
  • Odpowiedz
@damw: tak tez go oglądam bardzo często. Ten program to brickstock i w sumie jakos mniej roboty z tym nie jest niż z samym BL. Zastanawiałem się sam nad czyms podobny na polskim YouTube, filmy odnośnie sprzedaży figurek, klocków itp ale czekam aż nabiorę jeszcze może doświadczenia z bricklinkiem tak żeby mieć pełen oglad na kwestie sprzedaży lego. Może kogoś to zaciekawi albo jakos zainspiruje ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
Ten program to brickstock i w sumie jakos mniej roboty z tym nie jest niż z samym BL.


@majFriend: największy bonus w przypadku tego programu to "part out" robiony na raty. Jesteś w stanie usiąść kiedy tylko chcesz, ogarnąć kilka typów klocków, zapisać stan i wyłączyć. Wrócisz kiedy chcesz i nie musisz pamiętać co już dodałeś, a co ciągle czeka. BL tego chyba nie oferuje.
  • Odpowiedz
@damw: niby tak chociaż zawsze sortuje zestaw i od razu dodaje go do pudełek. Staram się zaorganizowac czas żeby wszystko zrobić. Czasami tez drukowałem listę części i tam zapisywałem co gdzie ładuje, później tylko przepisywałem sobie na bricklinka. Wygodniej tak było, przynajmniej oczy odpoczęły od komputera.
@uytx: Co do segregowania to może i kiedyś będę szukał ( ͡° ͜ʖ ͡°) mam taka nadzieje ale to do
  • Odpowiedz