Wpis z mikrobloga

Koledzy pomóżcie. Nigdzie nie mogę dostać takich plastikowych uszczelniaczy. Jest to chyba wykonane z ABS ze względu na niska ścieralnoś. Potrzebuje 24 sztuk tych plastików z dwoma dużymi otworami i 24 z 3 dużymi otworami. Zastanawiam się ile mozne kosztować zlecenie wydrukowania czegoś takiego na drukarce 3D. I czy nie lepiej kupić samemu taka drukarkę. Podpowiedzcie cos w tej kwestii. Wymiary dl/szef/wys 19/4,5/2,5 cm
#druk3d
Pobierz audisa - Koledzy pomóżcie. Nigdzie nie mogę dostać takich plastikowych uszczelniaczy....
źródło: comment_15808956647BpRFyRAKSr4pkSkCrJQVS.jpg
  • 16
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@audisa: tak na oko to jest z 1.5h/2h druku. jak ci ktos policzy okazyjna cene 10zl/h to bys mial 20zl / 15zl od sztuki optymistycznie. jesli masz projekt ofc. co wychodzi z 1k za wszystko. za tyle kupisz drukarke
@audisa: osobiście ja to widzę do zrobienia na tokarce (z racji tej fazki od wewnątrz itd) z jakiegoś polyamidu, plus wiercenie tych otworów, plus na końcu - rozcięcie pierścieni na pół, by dostać takie sztuki jak tu pokazujesz. Tyle że będzie cięższe bo jako jeden kloc a nie żebrowane od środka.
Zastanawiam się ile mozne kosztować zlecenie wydrukowania czegoś takiego na drukarce 3D.


@audisa:

jak bedziesz miec szczescie (i gotowy model) to bedzie dobrze, jak skonczy sie kwota rzedu 100 pln/sztuka, ale dokladny cennik poznasz dopiero majac model. Bo w zaleznosci od modelu, bedzie sie roznic czas druku (a pozniej jeszcze od nalozonych przez ciebie wymagan co do jakosci - czyli np wysokosc warstwy).

I czy nie lepiej kupić samemu taka drukarkę.
Dobra dzięki koledzy trochę mnie wyleczyliscie z tego pomysły chyba ze zastąpić abs czymś innym łatwiejszym w obróbce ale znowu jak z jakością...
Będę pewnie zmuszony kupić tube bakielitowa i znaleźć kogoś z tokarka kto będzie miał ochotę trochę się pobawić :)
@cysiekw: miesiąc dwa trzy mogę poczekać jak trzeba. Jest to uszczelniacz maszyny. Zapobiega dostawania się zanieczyszczeń do łożysk. Tutaj na zdjęciu nie widać ale to tworzy koło i od środka idą dwie ,,linie,, dwa frezy które w odpowiednich prowadnicach uszczelniają całość.