Wpis z mikrobloga

wygląda tak sobie


@jaceks653: Powiem ci więcej...wygląda jak gunwo, bo mąka pełnoziarnista jest ciemna, ale przynajmniej wiem, że ten kolor jest naturalny, bo pochodzi ze zboża, a nie z karmelu który często piekarnie stosują do barwienia ciemnego pieczywa. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

użyj jakiejś wyższej foremki żeby się tak nie rozłaził na górze

@ozyrus Użyłam malej keksówki z pepco, bo nie wiedziałam jak duży urośnie, ale dziękuję
@GoSiulKa: To taki mit, niektórzy mają tendencję do straszenia jedzeniem i wymyślają, albo #!$%@?ą tego typu akcje.
Faktycznie barwi się, ale co z tego, skoro każdy producent ma obowiązek umieścić skład wyrobu. Wystarczy go przeczytać i nie brać tych sztucznych, a z tych wszystkich składów, a przeczytałem ich sporo to może raz czy dwa razy widziałem taki oszukany chleb.
To taki mit


@Skogyr: No tak średnio powiedziałabym. Mam w bliskim otoczeniu osobę z branży piekarskiej i ze względu na jakość, ona nie je chleba, który sprzedaje. W tej piekarni naprawdę dobry skład ma tylko to pieczywo, który jest bardzo drogie i sprzedawane na kromki. Z całą pewnością domowy chleb jest lepszy od kupnego i nawet z tym nie handluj, a jego zrobienie zajmuje 10 minut plus pieczenie.
@GoSiulKa: Ale co ma piernik do wiatraka.
Jak widziałem, że dżemy śliwkowe robione są ze spleśniałych śliwek to co?
Chodzi o barwienie chleba, przejdź po sklepach i poszukaj w składzie karmelu. Powodzenia