Wpis z mikrobloga

#homeassistant #raspberrypi #smarthome #xiaomi

Używa ktoś czujnika Temperatury i Wilgotności na BLE od Xiaomi (taki jak w załączniku) w połączeniu z raspberry/miniserwerem?
Próbuje to ustrojstwo zintegrować z homeassistantem i niby się da, nawet jakby działa. Problem mam z częstotliwością odczytów, ciężko pobrać z czujników odczyt regularnie co np. minute. Mieszkanie nie jest duże, jeden czujnik od rpi leży w linii prostej 3m, drugi praktycznie tak samo tylko po drugiej strony ściany.
Czasami odczyt uda się zebrać po 5-10sek, czasami trzeba czekać nawet do 10minut.
To samo dzieje się na miniserwerku i donglu bluetooth usb.
drag_op - #homeassistant #raspberrypi #smarthome #xiaomi 

Używa ktoś czujnika Temp...

źródło: comment_1580935395ocKLQkf3uaMViv1tsni6a1.jpg

Pobierz
  • 11
@lustefaniak: wiem, że nie używa ciągłego połączenia.
@m___w: dzięki, używam jakiejś integracji ale tej oficjalnej z HA.
Próbowałem też kod demo do pythona czy ESPEasy i generalnie podobnie, choć ciut lepiej.
mam w mieszkaniu 66m2 w 3 pokojach. raspberry pi 0 daje rady przez scianę, ale jednak sygnał jest słaby i faktycznie co kilka minut zczytamy status. Do szybkiej reakcji sterowania raczej się nie nadadzą chyba że możemy sobie pozwolić na kilkuminutową zwłokę.
@iot_formatx_net: jak działa ten skaner? bo wisi godzinami i nic nie pokazuje

pi@raspberrypi:~/Xiaomi-Thermostat-BLE $ sudo g++ -std=c++11 -o xiaomiscan xiaomiscan.cpp pkg-config --cflags ncurses -lbluetooth -lncurses
pi@raspberrypi:~/Xiaomi-Thermostat-BLE $ sudo ./xiaomiscan
Scanning....


i tak ponad godzinę