Wpis z mikrobloga

Cześć! Poszukuję #drukarka laserowej do domowej poligrafii (zaproszenia, kartki okolicznosciowe), taniej w eksploatacji. Moje wymagania:
- budżet do 5 tyś. zł,
- kolorowa,
- format a3 (warunek nie jest konieczny),
- drukuje na kartkach powyżej 200 g/m3,
- szybka i w miarę cicha.
Póki co moje poszukiwania oscylują między Konica a Xerox lub Brother. Ale z tego względu, że jestem "nietechniczna" to wiele czasu zajmuje mi studiowanie parametrów, a ostatecznie nic nie jest strzałem w dziesiątkę. Bardzo proszę o pomoc mądrzejszych głów :)
#drukarki #konica #sprzetkomputerowy #firma #domowebiuro #informatyka #komputery
  • 12
@azaruk Marzenie... Myślałam o tym modelu, ale niestety jej rozmiar mnie przeraża. A powierzchni do zaaranżowania mini biura mało :( na pewno Konica przekonuje mnie niskim kosztem wydruku, wypada naprawdę świętnie w porównaniu do konkurencji.
@autoironistka: możesz zawsze pomyśleć o dzierżawie takiego urządzenia. Płatność ok. 100-150zl za miesiąc, do tego dochodzi koszt wydruku - ok. 20 gr za stronę kolorową. Wtedy dostajesz maszynę i masz opiekę serwisowa plus tonery. Martwisz się wtedy tylko papierem. Gdybys była zainteresowana mogę dać namiary na taka firmę
@azaruk ze względu na to, że ubiegam się o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności z urzędu pracy musi to być sprzęt nowy :( ale może rzeczywiście lepiej zapłacić więcej za lepszą drukarkę kosztem innych zaplanowanych udogodnień. Ale poza tym bardzo mnie interesuje ta opieka serwisowa. Wiele jest sprzecznych opinii na forach internetowych.
@autoironistka @Krx_S nie specjalizuję się w tak dużych i specjalistycznych drukarkach, nie mam ich w swojej ofercie. Tutaj jest potrzebny kombajn. Dodam od siebie, że kolorowa, laserowa drukarka nie będzie tania w eksploatacji, niestety te drukarki maja to do siebie, że są dobre ale drogie w utrzymaniu.
@drtusz Hmmm... A z "domowych" egzemplarzy co możesz polecić? Używałam drukarki Brother DCP 195C (naprawdę stary, poczciwy i już chyba niedostępny model), więc prawdziwy oldschool nie jest mi obcy ;) Ale niestety już dawno przestała mi wystarczać. Była dobra na własne potrzeby. Przy zamówieniach dla kogoś nie ma szans z niej korzystać. Podejrzewam, że każdy choć trochę nowszy model będzie dla mnie fenomenem ;) Zdarza mi się obecnie, że po prostu zamawiam
Dziękuję wszystkim za pomoc. Prawdopodobnie decyzja padnie na drukarkę firmy OKI, ponieważ łączy najważniejsze dla mnie cechy - relatywnie mały rozmiar i duże gramatury papieru. Oczywiście trochę poza budżetem. Mam jeszcze ponad miesiąc na zakup i dam znać jak sprawa się zakończy. Jeszcze raz dzięki za wszystkie wskazówki :)