Wpis z mikrobloga

Robert Gryn w sumie mnie irytował, ale jego seria podcastów to jest złoto. Zaprosił kolesia który w wieku 24 lat juz rozkręca swój projekt aplikacji nie tylko w Polsce ale na zagranicznych rynkach. Kiedy inni się uczyli na pszyrkę, on na lekcjach odpalał laptopa i uczył się programowania i robienia hajsu. Inspirujące, jak 24 latek może być świadomy siebie, swoich braków i atutów i jak bardzo rozumie obecne uwarunkowania ekonomiczne i socjologiczne. A ten fragment o tym, że Polacy w porównaniu do Amerykanów wydaja za dużo na gadżety w stosunku do możliwości i poziomu ich zarobków otwiera oczy na wiele spraw. Godzinna lekcja rozumu i godności człowieka. Polecam!

#podcast #ciekawostki #programowanie #biznes #przedsiebiorczosc
leftfinger - Robert Gryn w sumie mnie irytował, ale jego seria podcastów to jest złot...
  • 121
  • Odpowiedz
@leftfinger fajne. Masz 100tys. Nie wyjdzie Ci firma? Spoko. Nic się nie dzieje. Zawalisz mature? Ok. Cały czas można mieszkać z rodzicami i robić próbować. Chłopak mając 19 lat nigdy nawet nie myślał, że można nie zarobi 5 tys. Robiąc cokolwiek. Fajnie. A w domu pewnie utrzymywała go samotna matka, albo rodzice mający 4k razem... Jassssssne.

Dobry start to podstawa. Ile bym dał, żeby mój syn tak mógł myśleć. ( ͡º
  • Odpowiedz
@AvantaR: Może chodzi o to, że nie godzi się albo nie wypada aby jakiś mietek kupował zabawkę wartości miesięcznych zarobków, niezależnie czy #!$%@?ł na nią od razu całą wypłatę, kupił na raty czy odkładał po stówce przez trzy lata.
  • Odpowiedz
że dzięki temu żyją oni na poziomie i inie odstają od innych


@SpalaczBenzyny: Oczywiście że odstają, ale o wiele mniej niż jak by jeździli Ładami, i o to chodzi. Jeżeli ktoś na swoim ślubie ma graniak za 2k a zarabia 20k, to ty jak zarabiasz 2k powinieneś ubrać się na ślub w koszule z H&M i jeansy bo nie chcesz przekraść jego % zarobków na strój? Rozumiesz o co mi chodzi?
  • Odpowiedz
Gość wydaje się być bardzo biegły w tematyce prowadzenia firm i rzeczy w okół typu venture capitaliści itd., jakoś tam jest światowy, rozsądny, ale jak on znalazł pracę za granicą jako programista w banku(iirc) za 35k mając jakiś tam rok doświadczenia? ciekawi mnie ten wątek
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@kipowrot: oczywiście że dobry start to podstawa. Na pewno ma dzianego ojca albo przynajmniej łebskiego który umiał kierować dzieciakiem. Obaj na pewno mają dobrą bazę do startu w dorosłość. On się nie bał przepuścić wolnych 100 tysięcy na firmę, jakby przegrał trudno. Ja się boje zainwestować 10 tysięcy w firmę bo mnie nikt potem nie utrzyma, ja nie wrócę do rodziców. Generalnie jednak rozumiem jego rok myślenia i popieram, sam powiedział
  • Odpowiedz
@leftfinger: kiedys czytalem ze ta firma zajmuje sie umieszczaniem tych zlosliwych reklam ktore wyswietlaja sie na wszelkich stronach typu odchudzanie praca godzine dziennie a lata odrzutowcem itp. Prawda to?
Kiedys byly artukuly ze cala firme stworzyly tez inne osoby ale w miedzy czasie obecny wlasciciel doprowadzil do wrogiego jak to sam ujal przejecia firmy. Moze ktos rozwinac te informacje kto zna ten temat lepiej ? Podobno wlasciciel nie mial pojecia o
  • Odpowiedz
@ZaoSan: @toddler123:

Tu nie chodzi o samo odłożenie, może 3,5 koła miesięcznie to był ciut za wysoki pułap który określiłem w tym przykładzie, chodzi ogólnie o kupowanie rzeczy "niepotrzebnych" tylko po to żeby się pokazać. Może ja mam zbyt poważne podejście do rzeczy materialnych, ale serio ja tego nie rozumiem, wydać calutką pensję na telefon. Odkładasz całe 2-3 miesiące hajs (bo odkładasz to co ci zostaje z wypłaty), po to
  • Odpowiedz