Wpis z mikrobloga

Przeglądając internety obiło mi się o uszy, że nadchodzi #!$%@? w #wot. Dla mnie, jako gracza #wotblitz rzeź niskich tierów to nic nowego ( ͡° ͜ʖ ͡°) W Blitzie mieliśmy to przed Halloween w 2018. Do tej pory ludzie #!$%@?ą na WG za to co wtedy odwalili. W tym wpisie opiszę wam w punktach co i jak się wydarzyło. Uwaga, troszkę długo. TL;DR - Odbyło się to w dość podobny sposób.

-#!$%@? od groma czołgów na tierach do V włącznie. Dodatkowo kilka na tierach VI-VII.

-Usunęli wszystkie jedynki, bez wyjątku. Tylko po to, by zastąpić je 'nowymi', czyli niektórymi dawnymi dwójkami. Stare jedynki nie stały się kolekcjonerkami, po prostu zniknęły. MS-1? Leichtraktor? T1 Cunningham? Mogę je tylko wspominać. No #!$%@? jak w najśmieszniejszym żarcie w historii ludzkości, dwójki się za jedynki przebrały.

-Usunęli burzaki na tierach I-III, bo 'nowi gracze nie rozumieli ich mechaniki'. Żeby było śmieszniej, nie podumali jak to oni, i burzaki zostały na BT-7 art. i T82, bo nie mają alternatywnych armat, oba do tej pory sieją zniszczenie xD Zniknęły za to z innych derpów, jak M2 Medium.

-Burzaki o kalibrze 152mm+ zostały znerfione. Ale nie bezpośrednio, tylko doszło wyposażenie dla wszystkich czołgów, które zmniejsza uszkodzenia od dużych OB.

-Zniknęły wszystkie (prawie hehe) derp działa na niskich tierach. Na przykład StuG III, Pz. IV i Hetzer straciły swoją legendarną 105mm. Tylko po to, by w Halloween 2018 (może 2 tygodnie po rebalansie) dać wszystkim jakiś wymyślony czołg z derp działem a'la wspomniana 105mm XD A na Halloween 2019 dostaliśmy uwaga... reskina StuGa z malowaniem w nietoperze i z armatą 105mm XDDD

-Balans... Czołgi zostały tak #!$%@? zbalansowane na niskich tierach, że teraz wszyscy sealclubbią na jednym czołgu. Do niedawna był to M5 Stuart. Po miesiącach płaczu i zgrzytania zębów graczy znerfili go, by... dać buffa Pz. III. Takiego buffa, że ma niemal najlepszy dpm na tierze i taki pancerz, że robi za ciężkiego. Tylko że nadal #!$%@? 55km/h.
Tutaj mała dygresja - żeby po 5 latach wyrównać szanse innych niszczycieli IV poziomu z Hetzerem, właśnie wpadli na pomysł by #!$%@?ć pancerzem Sau40. #!$%@?ć tak, że do 10km/h powinien się z minutę rozpędzać, ale mobilność zostanie bez zmian. Typowe WG. Zmiana wejdzie po walentynkch.

-Wyposażenie zostało obcięte do minimum na niskich tierach, i to akurat dobry ruch. Im wyższy tier wbijasz, tym lepszy masz dostęp do różnych opcji, powoli się uczysz różnych pierdół. Mam na myśli zestawy naprawcze, kawy, rogaliki i inne używki.

-Kolekcjonerkami stało się też ok. 80% ówczesnych premek na tierach II-VII. To tylko zmiana koloru czcionki na czołgu ze złotego na błękitny. Ich staty się nie zmieniły, w żadnej materii. Jest jednak pewien detal o którym powiem w ostatnim punkcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

-Kolekcjonerki, które były wcześniej czołgami drzewkowymi, straciły stockowe moduły, w każdym czołgu pozostała topowa konfguracja.

-Na pocieszenie dostaliśmy tonę nowych kamuflaży do kupienia, oczywiście za złoto.

-No i największy plus, coś co was ominie z tego co widziałem - czołgi które stały się kolekcjonerkami, można sprzedać za złoto. Sam na tym wyciągnąłem ponad 10k złota, bo kiedy tylko dowiedziałem się że będzie taka możliwość, to spiąłem się, zbadałem i kupiłem tyle przyszłych kolekcjonerek ile się dało. Dodatkowo, po tym jak czołgi zmienily się w kolekcjonerki, na każdy z osobna dostaliśmy po dodatkowym miejscu w garażu. U mnie wyszlo z 30-35 miejsc. Dodatkowo każdy sprzedany czołg mogę odzyskać w dowolnej chwili za tyle złota, ile dostałem za sprzedaż ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Możliwe że pominąłem pewne detale, ale chciałem z grubsza pokazać że to nie pierwszy raz kiedy #!$%@? umysłowe na taką skalę wychodzi w główkach hehe cypryjskiego hehe dewelopera. W każdym razie jeśli znacie jakiegoś dłuższego stażem gracza Blitza, pytajcie o update 5.5 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wpis inspirowany bólem dupy który mam do tej pory.
#wot #worldoftanks #wotblitz
  • 5
Zapomniałem o najpoważniejszym skutku - spory odpływ graczy po aktualizacji, przez który WG musiało uciec się do raka na i tak już chorym ciele gamingu, mianowicie lootboxów. W tym momencie większość nowych premek w nich wychodzi.
@nathsaknhoj: mnie bardziej boli co innego. Każdy patrzy co się zmieniło na X tierach, a dramat jest w drzewkach na niższych tierach, grind czołgów będzie dużo trudniejszy bo ze stockowym działem albo będziesz walił z golda za mniej dmg (czyli robisz mniej w bitwie i mniej expa zdobywasz) albo strzelasz ze standardowej amunicji i też robisz mniej bo stockowe działa mają słabą penę więcej mało co przebijesz i znów mniej expa.
@morq: Ten temat akurat mamy w Blitz od zawsze. Goldowe pestki mają 75% średniego dmg standardowych (nie dotyczy HESH). Z czasem się przyzwyczaicie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
edit - Albo i nie, bo właśnie zdałem sobie sprawę z tego że i tak w połowie przypadków przeskakuję wyjątkowo gówniane działa z pomocą wolnego expa xD
@nathsaknhoj: Czego się po nich spodziewać, skoro dają czołgi do testowania graczom z winratio 46% i minimalnym pojęciem o grze ¯\_(ツ)_/¯
Taki betatester nie wie jak się ustawić dobrze opancerzonym czołgiem, głupio wyjeżdża i szybko ginie, więc WG nie widzi jakieś anomalii w ilości odbitego dmg.
Wprowadzą zmiany, potem się będą martwić że coś jest przesadzone. Jakieś czołgi niszczą gre na niskich tierach? "Zbieramy dane". Po pół roku zbierania danych stwierdzają