Wpis z mikrobloga

Da się jakoś zintegrować paczkomaty z Prestashop ale tak żeby tylko dawało opcję wyboru paczkomatu bez całej reszty integracji z ich API? Jakiś moduł może? Albo jakiś inny sposób? Bo oficjalny moduł od inpostu wymaga do działania podania api key który się dostaje dopiero po podpisaniu umowy.

Prowadzę działaność nierejestrową, przez co nie mogę podpisać umowy z inpostem, do tej pory sprzedaję głównie na Allegro ale, że Allegro #!$%@? to chciałem zrobić własny sklep internetowy. Mam już właściwie wszystko gotowe, ogarnięte, umowę bez problemu np. z pośrednikiem płatności mogłem podpisać ale nie mogę kurde ani z paczkomatami ani z punktami ruchu ani żabkami xD wszędzie chcą umowę podpisywać i trzeba mieć DG. Fajnie jakby istniał jakiś moduł który pozwoliłby wyświetlić mi tylko przy wybraniu np. "paczkomaty24" mapę paczkomatów, klient klika sobie np WAW123 i ja w podsumowaniu zamówienia widzę WAW123 i sobie bym po prostu manualnie robił zlecenia wysyłki paczki.

#paczkomaty #inpost #prestashop #webdev #sklepyinternetowe #esklep #sklepinternetowy, wołam też #php bo w php jest prestashop napisany, może ktoś coś wymyśli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 11
@LuxEtClamabunt: Jak ogarniesz jak się wpiąć do presty ze swoim kodem, to bardzo prosto.
"https://api-shipx-pl.easypack24.net/v1/points?per_page=100&page=X" z tego adresu importujesz sobie listę paczkomatów (wszystko jest upchane jsonem w jednej liście, więc jak chcesz mieć w miarę porządek, to osobno miasta, osobno same paczkomaty, a potem ajaxem doczytujesz punkty z miasta wybranego przez klienta).

Co do mapy, to jest openstreetmap, ale musisz sobie znaleźć jakąś alternatywę, która nie jest "zapchana", bo dość
@LuxEtClamabunt: Do importu będziesz potrzebować crona. Wystarczy zaimportować po kawałku co drugi dzień. Interesować Ciebie będą punkty ze statusem Operating. Datę paczkomatu ustawiasz na dzień importu. Jeśli data starsza niż dzisiaj - 2 dni, to paczkomat wypadł z obiegu i jest offline.
Z tej domyślnej wtyczki wywal importowanie danych (bo jest zrobione nieprofesjonalnie) oraz pokazywanie listy wyboru. Wybrany paczkomat nazwij tak jak obecnie nazywa się pole, ale wstawiaj go do formularza
@LuxEtClamabunt: Jeśli zadziała, to dobrze. Tylko porównaj ze starą biblioteką od paczkomatów, bo może być tak, że jak serwer paczkomatów klęknie, to nie wbijesz do siebie na stronę (ani do admina, ani do klientów).
daj znać czy ten lepszy czy od furgonetki, sam niedługo bede potrzebował


@Wychwalany:

Mój moduł w porównaniu do Furgonetki korzysta z nowych funkcji obecnych w prestashop 1.7, umożliwiających dodanie dodatkowych informacji do przewoźnika bezpośrednio pod nim, a nie na końcu listy przewoźników.

Wybrany paczkomat pokazuje się na karcie zamówienia również w miejscu przewidzianym przez to przez autorów presty (w zakładce Wysyłka), a nie w osobnym panelu na zaczepie Order, więc różnice