Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2149
Mirki, piszę do was, bo może nie jesteście świadomi jak bardzo jesteście okradani. Przy pracy na etacie i przykładowo zarabianiu 3000 zł na rękę to państwo dostaje prawie 2000 zł. Tak, 40% tego co płaci za was pracodawca trafia do państwa, do tego trzeba doliczyć jeszcze 23% vatu na rzeczy które kupujemy w sklepie i wychodzi na to, że ponad 60% z tego co zarobimy to idzie do skarbu państwa z którego finansuje się m.in. naszą świetnie działającą służbę zdrowia, emerytury, 500+, 13. emeryturę, dodatki dla górników w państwowych spółkach i inne. Życzę miłego dnia będąc tego świadomymi #polska #finanse #podatki
Pobierz
źródło: comment_1581571971sQrf9Yo9QoWCWGalDEojnp.jpg
  • 160
emerytura emeryturą, ale ja np. czuję się mega okradany w tym kraju, jeżeli z tak niskich wypłat po chwili wpada się w drugi próg podatkowy, że co miesiąc kupa kasy leci na NFZ a każdy zabieg, kontrolę czy cokolwiek muszę wykonywać prywatnie dodając kolejne pieniądze.


@bartez_94 Oczywiście jako tak uświadomiony ekonomicznie obywatel zdajesz sobie sprawę, że leczenie prywatne jest dla ciebie tak relatywnie tanie wyłącznie przez wzgląd na istnienie potężnej służby państwowej?
@pepek614: a jak bardzo jesteśmy ruchani w dupe dg. Podatek dochodowy, podatek ZUS - tak #!$%@? podatek bo coś na co muszę a nie mogę płacić to podatek, podatek VAT. Pracując jako freelancer możesz odliczyć sobie jedno wielkie gowno.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@drhipis:

okradani XD bo #!$%@? emerytura się sama zapłaci, do lekarza się samemu pójdzie a #!$%@? #!$%@? prąd i woda to są w domu bo krasnoludek przynosi do kurka i wcale infrastruktura nie istnieje. Ofc op jest niepiśmienny i nieczytaty skoro w życiu szkoły publicznej nie kończył.


Ta emerytura, która dostają obecni emeryci Z MOJEJ KASY XD? Spoko, chętnie sam bym sobie odkładał.
Ten lekarz, do którego muszę czekać pół roku,