Wpis z mikrobloga

  • 0
Czy ktoś może mieszka na osiedlu malowniczym we Wrocławiu? Zastanawiam się nad mieszkaniem na tym osiedlu, trochę się obawiam dojazdów do centrum. Dobrze też byłoby usłyszeć jak się tam mieszka od jakiegoś mieszkańca. #wroclaw #nieruchomosci
  • 14
  • Odpowiedz
@visa23: Zamiast kupowac mieszkanie na Osiedlu Malowniczym i byc ZMUSZONYM do korzystania z auta w zasadzie przy kazdej okazji, bo osiedla takie nie maja ZADNYCH uslug na miejscu, kup mieszkanie na wroclawskim osiedlu z wielkiej plyty i ciesz sie wolnoscia! Masz pod nosem wszystko - przedszkola, szkoly, sklepy, fryzjerow, szewcow, transport publiczny...
  • Odpowiedz
@visa23
Jak już chcesz w miarę tenio, z zapleczem społecznym i dobra zbiórka to masz kilka osiedli do wyboru na stablowicach (okolice skrzyżowanie głównej i stablowickiej). Tam masz przychodnie, sklepy, szkoły, restauracje, jakieś centrum handlowe będą stawiać i pociąg do centrum jedzie z 20 minut że stacji pracze odrzańskie. Są też jakieś autobusy ale to wiadomo że długo jadą. Autem słabo w szczycie bo korki straszne. Poza szczytem jedzie się bez większych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@visa23: ja mieszkam na tym osiedlu i jeśli chodzi o dojazdy to jest średnio. Do pracy w rynku dojeżdżam jakieś 55 komunikacja miejską (autem ok. 30-40, w zależności od korków). Z pod osiedla jest 123 na pętlę Leśnica lub Stadion i ono lubi mieć kilka minut opóźnienia.

Natomiast jeśli lubisz ciszę i spokój, duży las pod ręką to bardzo polecam. Ja jestem mega zadowolony pod tym względem, a długi czas dojazdu
  • Odpowiedz
@pocomito dzięki, mocno właśnie przyciąga mnie ten las i walory estetyczne osiedla. Mieszkasz w domku czy mieszkaniu? Jak atmosfera na co dzień? Są jakieś minusy o których nie mogłeś wiedzieć przed kupnem?
  • Odpowiedz
@visa23: mieszkam tam dopiero 3 miesiące (mieszkanie), więc jeszcze nie mam pełnego poglądu, bo nie wiem jak to wszystko wygląda latem, kiedy jednak więcej osób wychodzi na zewnątrz.

Atmosfera na co dzień to cisza i spokój. Część osób losowo mówi dzień dobry kiedy się spaceruje przez osiedle, ale nie jest to żadną regułą. Póki co nie miałem żadnej nerwowej czy też dziwnej sytuacji.

Z minusów to mi naprawdę tylko dojazd przychodzi
  • Odpowiedz