Wpis z mikrobloga

@cwlmod: moja propozycja to wziąć butelkę dobrej wodki i zaniesc do zarządcy który ustawia swiatla bo z 3 sec bylo by ustawione na 2 to ty bys wjechał na czerwonym...
Mało tego zdziwiony jestem, że i ty mandatu nie dostałeś za takie chamskie wjechanie ma styk przed zapaleniem czerwonego gdzie mogłeś bez najmniejszego problemu wyhamować ... jedynie, że refleks szachisty to proponuje udać sie na testy czy mozesz dalej prowadzić pojazd
@cwlmod:
§ 95. 1. Sygnały świetlne nadawane przez sygnalizator S-1 oznaczają:
2. sygnał żółty — zakaz wjazdu za sygnalizator, chyba że w chwili zapalenia tego sygnału pojazd znajduje się tak blisko sygnalizatora, że nie może być zatrzymany przed nim bez gwałtownego hamowania; sygnał ten oznacza jednocześnie, że za chwilę zapali się sygnał czerwony,
Czego nie ma?
1) mandat za jazdę środkowym pasem jak prawy wolny

2) nie wjeżdża się na tak mocnej pomarańczy

3) jak już wbiles na skrzyżowanie to patrz przynajmniej w prawo a nie w sufit.

4) wjechałeś na pomarańczy a zjechałbyś na czerwonym. Karma dopadła Cie w połowie skrzyżowanania.

5) patrol skierowany na interwencję nie jest sądem. To on zdecyduje czy jesteś wspolwinny a jesteś

6) ubezpieczyciel ucieszy się że nagrałeś swoją glupote


@widmo82:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@cwlmod: i dalej moje zdanie takie same. Wina typa w czarnym aucie i nie podlega to wątpliwości. I wiele osób dobrze zaznacza ze nastepnym razem na żółtym( a nie jak pisza wykopki "pozne pomaranczowe") trzymaj noge na hamulcu. A w drugim filmiku widac ze typ z astry jedzie jak melepeta i jak masz do czynienia z takim osobnikiem to nie udowadniaj ze jesteś lepszy tylko zwolnij i trzymaj odstęp. Bo szkoda
@cwlmod: stary, jeździsz jak tzipa i tyle. Przejechałem w swoim życiu osobówkami ponad 1,5 mln kilometrów, nigdy nie miałem nawet stłuczki. Takich baranów omijam kilka razy rocznie, ale wkręcaj sobie, że się nie dało, żeby usprawiedliwić swoje nieogarnięcie. Droga była mokra, olaboga. Jak nie jeździsz gruzem to elektronika w byle paździerzu - nawet w Hyundai'u - sobie z tym radzi. Popracuj nad refleksem i nie szukaj usprawiedliwień.
@winsxspl: ABS zawsze ogranicza ci zwrotność. Gdybym jechał na abs-ie to bym nie obtarł się tylko w niego wjechał. Uszkodozne miałem lusterko i zarysowane nadkole.
@cwlmod: co do 2. W momencie dojeżdżania do sygnalizacji i skrzyżowania powinienneś puścić gaz całkowicie i pozwolić silnikowi hamować, tym bardziej jeśli jechałeś i widziałeś że światło zielone świeci się już na tyle długo, że w każdym momencie może nastąpić zmiana.
co do 3. Żeby ten gość miał skręcać na strzałce, to chyba ustawił by się do skrętu w prawo na pasie obok i auto wyraźnie by skręciło, było ustawione do
@cwlmod: tak, tak mokry asfalt opóźnia reakcje samochodu, w tym spokojne zatrzymanie na żółtym (bo zmiana zaczęła się na kilka sekund, zanim radośnie się wpakowałeś na skrzyżowanie) czy delikatne rozpoczęcie hamowania jak widać auto z boku, żeby odpowiednio zareagować. No ale po co zatrzymywać się na żółtym, to tak naprawdę zielone i po co kontrolować auto z boku, ono na pewno skręca w prawo...

Drogówka nie jest wyrocznią, a jak TU
Późne pomarańczowe mistrzu kierownicy jest wtedy gdy jadąc przepisowo 60 km/h przez dwie sekundy nie jesteś w stanie wyhamować przed skrzyżowaniem.


@Mekki: A o sekundzie reakcji to zapomniałeś? Jadąc na luzie nie masz wyostrzonych zmysłów a w przypadku żółtego musisz podjąć decyzję czy hamować czy jechać dalej. Akurat wtedy nie patrzyłem w tylne lusterko i nie byłem świadomy czy coś jedzie za mną czy nie, a czasu było mało.
A w drugim filmiku widac ze typ z astry jedzie jak melepeta i jak masz do czynienia z takim osobnikiem to nie udowadniaj ze jesteś lepszy tylko zwolnij i trzymaj odstęp. Bo szkoda czasu, zdrowia i pieniedzyna takie sytuacje


@Djodak: To był mój drugi błąd, zgadzam się. Co do hamulca, to powtarzam, wydawało mi się że gość skręca. Przecież nie będę na pustym skrzyżowaniu bał się kolizji ( ͡° ͜
Jak nie jeździsz gruzem to elektronika w byle paździerzu - nawet w Hyundai'u - sobie z tym radzi. Popracuj nad refleksem i nie szukaj usprawiedliwień


@mitatuyo: Aha widzę że ty lepiej wiesz jaka była sytuacja. Pij piwo dalej( ͡° ͜ʖ ͡°)
@scottx85: Dlatego jak się już #!$%@? na skrzyżowanie tak późno nogę się trzyma bliżej hamulca. Facet nie potrafi jeździć i przewidywać sytuacji na drodze. Tyle.
A uwagi o braku prawka to sobie wsadź w dupę, bo prawko mam już pełnoletnie. I miałem takie okresy, że potrafiłem zrobić 100k kilometrów rocznie tylko jednym samochodem. I wiesz co? Jeżdżąc i po dużych miastach i bardzo dużo międzyna przykład Wrocławiem a Legnicą, nigdy w
@cwlmod: ale ja tylko pisałem o innych filmach na kanale, jak domniemam twoich. Do sytuacji w tym wątku nie mam zastrzeżeń. Nie myli się ten kto nic nie robi. Mogłeś uniknąć, albo nie. Zza monitora to różnie wyglada Sam sporo jeżdżę i osobówka, motocyklem i większymi pojazdami to wiem jak to jest. Ale te dwa filmiki na twoim kanale, gdzie zaspałeś i komuś wyjechałeś w dupe. Albo ten zatytułowany „poślizg” to
@cwlmod: na wykopie słaba jest ta mentalność tłumu i napadanie na siebie setkami komentarzy, tak słaba jak ty za kierownicą mireczku ( ) Wielu wykopków w tym i ja latami jeździ starymi gratami bezkolizyjnie unikając zagrożenia nawet kiedy widzą że to nie ich wina. Jak ci tak tir wyjedzie na czołówkę to raczej już nie pochwalisz się nagraniem na wykopie. O życie ludzkie chodzi kumplu, twoje