Wpis z mikrobloga

no chodziło mi o wydział, sorry, mózg już jest w stanie spoczynku ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Iskaryota: ale dlaczego akurat wydział ASP
skoro trochę nie ma powiązania z

a nigdy nie sprzedał ani jednej pracy.

?
@loczyn: mówię, że takie grupki fejsbukowe wzajemnej adoracji to nic dobrego. Tam są ludzie dwóch typów:

1. Tacy, co już coś tam robią zawodowo i mają bekę z ludzi, którzy kupili wacoma i już myślą, że są pro grafikami
2. Ci, co kupili wacoma, nauczyli się kilku sztuczek w ps i ai i już chcą wydawać książki ze swoimi ilustracjami xD.

I nie myśl sobie, że ludzie z grupy 1 chcą
Jedyną, jakkolwiek rzeczową krytykę swoich prac i nakierowanie swojego warsztatu znajdziesz tylko na studiach.


@Iskaryota: Sęk w tym, że jest duży problem z absolwentami ASP, bo nie rozumieją realiów rynku.
Gdyby mi zależało na komercjalizowaniu swojej pracy artystycznej to ostatnie miejsce gdzie szukałbym pomocy to ASP.
@zelluss: załóż tag i wrzucaj tutaj, też powrzucam coś swojego i mam tego od groma gromadzone od 15 lat xD także może być nawet śmiesznie. Założę się, że inni też dołączą.
@loczyn: nie rozumieją realiów rynku bo to często bananowe dzieci, które nigdy w życiu nie pracowały. To już problem mentalności.

Jak nie jesteś zjebem który idzie na asp poflexować się, że chodzisz na asp, to wiele z takich studiów wyniesiesz. Wykładowcy, a bardziej ci co prowadzą ćwiczenia to często ludzie prosto z branży, którzy wiedzą jaki jest klient polski.

I nie żartuj, każdy tak naprawdę robi to dla pieniędzy. Wiadomo, że
nie rozumieją realiów rynku bo to często bananowe dzieci, które nigdy w życiu nie pracowały. To już problem mentalności.

Nie rozumieją, bo tego uczą na studiach. To są artyści, a nie rzemieślnicy których oczekuje rynek.
To co robią u siebie na zajęciach <> to czego oczekują klienci.

Jak nie jesteś zjebem który idzie na asp poflexować się, że chodzisz na asp, to wiele z takich studiów wyniesiesz. Wykładowcy, a bardziej ci co
@Iskaryota: FYI na Wykopie mamy nawet człowieka z Oskarem (ta nagroda) więc myślę, że to dobre miejsce na pokazywanie swoich prac, zamiast grupy ASP z dzieciakami-bananami ;)
@zelluss: @loczyn:

Z publicznym zbieraniem feedbacku jest ciężko – głównie dlatego że jakościowa krytyka jest trudnym zadaniem, gdyż wymaga:
– wiedzy domenowej i warsztatu
– schowania własnego ego do kieszeni
– znajomości kontekstu pracy, którego nie masz gdy widzisz tylko jakiś obrazek
– umiejętności rozdzielenia samego poziomu technicznego pracy, od jej wartości

Przez ostatnie lata brałem udział w programach mentoringowych organizowanych przez różne organizacje związane z technologią i osobiście uważam