Wpis z mikrobloga

Oglądam youtube od 2006 roku zanim był popularny. Głównie dlatego, że był to jeden z pierwszych streamingowych serwisów gdzie po 5 minutowym załadawaniu filmiku moglem obejrzeć 10 min simpsonów czy south parku. W roku 2006 u mnie w domu smigała neostrada 256kb/s puszczona w sieci lan na 3 komputery!
Z czasem coraz wiecej pojawiało się filmików z Polski. I wiecie jakie tresci cieszyły się najwiekszą popularnością? Menele....
Lub kompilacje ruskiej patologii. Także trudno się dziwić, że forma ta z czasem ewoluowała skoro jesteśmy takim narodem czerpiącym rozrywkę z tego , że komuś powinęła się noga. Siedzi ta mentalność w nas od 80 lat.
Okupacja niemiecka w ramach II wojny światowej, następnie okupacja radziecka odcisnęła ogromnę piętno. W myśl zasady. Wszystkim równo, wszystkim gówno. Więc keśli ktoś ma gorzej od nas nasze ego automatycznie winduję w górę.
Urodziłem się w 1991 roku w czasach przemiany ustrojowych i właśnie mentalność Polaka cebulka poszła we wszystkie środki masowej kultury.
Chociażby od najwczesnych lat dzieciństwa w telewizji na polsacie był emitowany Serial Świat według Bundych. W ameryce Serial ten powstał jako odzwierciedlenie sitcomu Bill Cosby Show. Ukazujący modelową afroamerykańską rodzinę która wiodła sobie życie w klasie średniej. Al Bundy jednak w oczach typowego janusza był zwykłym nieudacznikiem. Janusz mógł się dowartosciować. Nastepnie powstał serial świat według kiepskich. Czy np Graczykowie. Nie zapomnajmy o Jerry Springer Show, Rozmowach w toku. Pierwszej edycji big Brothera i najgorszego filmu Jwezego Gruzy "Gulczas a jak myślisz".
Nie zapomnajmy o Perypetiach Adama Miałczyńskiego.
Chociażby film nic śmiesznego, czy kultowy film dzień świra, który właśnie przez Januszy i Grażyny postrzegany jest jako Komedia..... bez komentarza.....
Idąc dalej.... paradokumenty wszelkiej maści, seriale o szkołach, szpitalaxh, sądach. Nawet Kuchenne rewolucje mają format by gnoić intelektualnie drugiego człowieka by Janusz z piwskiem i szlugiem poczuł się lepiej. No i w miedzyczasie rozwijała się Polska scena youtuba. Która kiedyś miała jakiś poziom. Albo nie.... ja po prostu zdziadziałem.
Jednego z pierwszych youtuberów jakiego oflądałem był Damianero. Trafiał do mnie jego humor. A i facet miał ciekawe pomysły na nagrywanie filmików. Nawet wypromował jedną z pierwszych youtuberek Ginny5789 ktota wlasnie poruszyla temat sceny youtba iż 99 % jakis czas pozniej Damianero otworzyl swoj drugi kanał, gdzie omawiał głównie swoj swiatopigląd na różne tematy. Wdał się w pyskówke z widzami i niestety przestał nagrywać.
Oglądałem niekrytego krytyka. Niegdys mawet najwiekszy youtuber..... kreatywny? Do czasu kiedy nie odkryjesz Nostalgia Crytic.... który jest 100% lepszy. Ale kro by tam przejmował plagiatem.
Ogladałem kamila Scheichta. Pionier lajtow, daily vlogów. Inni youtuberzy za probę wyłudzenie kasy zlinczowali go....
Brzydkiego buraka nigdy nie lubiłem. Zawsze .miałem go, za cwaniaka, malkontenta... swoich "przyjaciół" Tomasza Terkę czy Zdzicha Majstra traktował z pogardą. Terkę też miałem w subach. Nawet mi go szkoda było kiedy jezdził na zloty youtuberów i wszyscy mieli go w dupie.
Shoguna1978 ktos pamieta? To właśnie on zaraził mnie miłością do podróży po świecie. Poza tym Sebastian mieszkał też w USA na florydzie. Aż będę musiał odświeżyć jego vlogi. Noestety, sebastian jest przewrażliwiony na swoim punkcie i wszedzie widzi szurowskie spiski. Pamieta ktos mafie youtubową? To było piekne, sebastian zazrzucił wówczas grupce youtuberom kolesiostwo i faworyzowanie wlasnego grona. Co prawda wiele argumentow bylo z dupy. Ale bawilo mnie to, jak tym wszystkim gwiazdom zaczela sie palic dupa i wrecz zalozyli kanał gdzie każdy z nich z płaczem tłumaczył się z zarzutów sebastiana. Coś musiało być na rzeczy. Bo kiedyś rzeczywiscie w ramach dram dochodziło do ustawek przeciwko jednemu nielubianemu youtuberowi.
Bunny kou, czy wczesniej wspomniany Kamil Scheicht. No i oberwało się też spoconemu grubasowi. ManipulAtorowi.
Kiedyś to nawet się starał montować swoje wyarywy. Nawet muzycKa w tle była jakaś. Ale kiedy wszyacy funfle się od niego idwrocili. Poszedł w ilość i w socjologiczne triki by sterować swoją widownią. Facet z youtuby zrobił sobie główne źródło dochodu. Napierdziela vlogi maszynowo, 10 min pierdzieli o subowaniu i lajkowaniu dla zasięgów, po czym zachwala swoich pupilków wmawiajac im jacy to oni są super bo doceniają jego pracę. A reszta hejterów do sądu.
Do tego dochodzi Tiger Bonzo, gdzie bardziej porąbana niż on sam jest kego widownia. Stalkerzy, cwaniacy, którzy non stop podpuszczali niepełnosprawnego człowieka. Gdzie sam Janusz kupiec stalkując tigera sięgnął dna Moralnosci
. Rafatusów, DanielówMagików, i innych pominę. Jestem już chyba zbyt bardzo zażenowany by ich przetrawić.
Możecie się z tym zgodzić lub nie ale Kolebka polskiego youtuba to żule. I nasze narodowowe upodobania wynikają z mentalności.
I nie pszę tego bardzo długiego posta by pomarudzić na Polaczków. Wręcz przeciwnie. Sporo młodych gimbusów poirytowana jest tą patoligią. Często jrsteśmy hejtowani przez Małolatów, lub żony bez poczucia humoru, że oglądamy takie gówna pokroju US17.
Trudno nas winić, za takie ukształtowanie..
Co mnie majbardziej zaskakuje to fakt iż internetowe Menelstwo za sprawą US17 wyewulowało do tego stopnia, że widzowie są w stanie płacić grube hajsy. Na bezrobotnych alkoholików, ćpunów, czy bezdomnych posiadający telefon domowy.
#kononowicz #patostreamy
  • 23
@Towarzysz_Sobaka: chyba trochę się zapędziłeś przede wszystkim ludzie którzy wpłacają pieniądze to zazwyczaj niedojrzałe gimbusy i spierdoxy(młodzikom można wybaczyć) po drugie szkolna obecnie nie jest i nie była nigdy jakoś potężną marką Friz Blowek i inni polscy youtuberzy zjadają zasięgami go dupą,ogólność populacji polski nie ogląda meneli a poza tym świat według kiepskich był parodią rzeczywistości dlatego ludzie to oglądali
Możecie się z tym zgodzić lub nie ale Kolebka polskiego youtuba to żule. I nasze narodowowe upodobania wynikają z mentalności.


@Towarzysz_Sobaka: może 10-15 lat temu kiedy nikomu do głowy nie przyszło żeby nagrywać rzeczowe filmiki na jakiekolwiek tematy, a już w ogóle zarabiać na youtubie. Filmiki miały bawić, dlatego pokazywano jakieś wypadki, faile, albo żuli czy inne "ale osiemnastka". Teraz to królują jakieś naruciaki czy inne młode gamonie co za dosłowne
@Towarzysz_Sobaka: ja oglądałam Sebastiana :) Pamiętam jak miał spięcia z PolishAdamem. Z resztą kto z nim nie miał. Największy burak w internecie. Nie wiem czy pojawił się ktoś, kto byłby większym idiotą niż Adam. A Sebastian nagrywa do dziś ale filmiki wrzuca rzadko, raz na miesiac
@Towarzysz_Sobaka: Też jestem 91, nie oglądałem jednak za bardzo żadnego kanału na jutube aż gdzieś do 2014. (No może damianero trochę). Ale pamiętam wspomniany szał na nagrania z żulami, chociaż nie powiedziałbym żeby był to główny kontent śmiesznych filmików.
Co do szkolnej to wiem że wielu osobom służy wyłącznie do tego żeby się dowartosciować, ale to tylko część widzów, z reguły ta młodsza.
Mnie np. szkolna odstresowuje, ta sielanka niczym w
@Towarzysz_Sobaka: zapomniałeś o Testovironie, który uderzył najczulsze punkty Polaków. Testo śmiał się z religii, patriotyzmu, podawał się za żyda, miał pieniądze i wyrzeźbione ciało a więc robił i miał wszystko czego Janusz nienawidzi. Testo idealnie wpisuje się w dopełnienie Twojego posta i ukazania mentalności Polaków uderzył w największe kompleksy Polactwa nikt w zasadzie nie mógł się z nim równać co prowadziło do stalkingu i w końcu zniknięcia klejnotu Nilu. Testo co
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Towarzysz_Sobaka: ja też dostałem w tych czasach urodziłem się w tym samym roku i nigdy nie oglądałem zwykłych youtuberow bo uważałem ich za zwykłych ludzi a osoby próbuj tiger bonzo czy innych oglądałem dlatego bo mieli pomysły i drogi życiowe na które sam nigdy w życiu bym nie wpadl i to mnie zawsze bawiło ich kłamstwa i nieudaczność przedstawiana przez nich jako coś z czego są dumni i zaradni XD to