Wpis z mikrobloga

@bartez_94: jako były projektant mega mi sie nie podobało takie sytuowanie. Prawo budowlane powinno być tak napisane aby w miastach budować tylko parkingi podziemne, przewidzieć stacje ładowania samochodów EV (trafo albo moc++) a bloki powinny mieć 3x więcej przestrzeni zielonej wokół, może park w odległości do 3km? a przy tym ciekawy design, patio może na górze? i powinny być budowane w górę ile wlezie. Nie #!$%@? 8 pięter, a blokowiska 20parę.
@dbcoop: Trzeba być jeleniem, żeby sugerować się wizualizacją, a nie prospektem informacyjnym. To tam deweloper ma obowiązek zawrzeć informacje o planowanych inwestycjach w okolicy.
chce się zimy czy zieleni to można wyjechać za miasto/mieszkać na wsi, pojechać do jakiegoś parku...


@bartez_94: tak #!$%@? od razu zalejmy całe miasto betonem i zróbmy czteropasmową autostradę przez sam środek centrum. super pomysł
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Thexil: wydaje mi sie, ze wybudowanie roznych pieter kosztuje roznie, tzn. np. do 5 pietra iles, powyzej inny koszt. Im wyzej budujesz tym drozej. Poza tym sa inne kwestie, jak pewnie jakas zgodność wysokosci z innymi osiedlami, ilosc swiatla / cienia itd.
@sillygiraffe: pytanie co to za różnica czy będzie tego trawnika kilka m2 czy w ogóle go nie będzie...

chce się zimy czy zieleni to można wyjechać za miasto/mieszkać na wsi, pojechać do jakiegoś parku...

miejsca brakuje i istotne jest, żeby budować wszędzie i wysoko, problem jak na razie z tym drugim...


@bartez_94: różnica jest w #!$%@? duża, mieszkałem w bloku, gdzie dookoła był sam beton i nigdy więcej.
O temperaturach
@alteron: o bulwa ja bym sie wkurzył jakbym miał taka łąke pod oknem ( nawet z rozkrzyczanymi bąbelkami ) i nagle by mi ktos blok od południa wybudował. Btw co tydzień jeżdżę Pachońskiego do Wyki i sie nawet kiedyś zastanawiałem co jest po 2 stronie tego długiego bloku.