Wpis z mikrobloga

O co biega z tymi gimbalami?? Co druga oferta sprzedaży na olx to jest "nietrafiony prezent" albo "użyty raz w celu sprawdzenia, jeszcze ma folie" lub "używany 3 razy" - czy to są takie szitowe sprzęty że każdy się tego pozbywa?

Mówię tu o modelach FeiYu oraz DJI takich za ok 300 pln które nowe nie przekraczają 500 zł.

Przymierzam się do zakupu, ale, że rzadko filmuję smartfonem nie posiadam nowego. Zbliża się uroczystość i potrzebuję tego sprzętu żeby jednak jakaś stabilizacja była. 500 cebul za nowego dać trochę boli a kupować używkę gdzie może już zgrzyta silnik czy po prostu działa to jak tania chińszczyzna też strach trochę.... jestem w kropce.

O co biega??

#android #gimbal #stabilizator #elektronika #telefony #smartfon
snwptest - O co biega z tymi gimbalami?? Co druga oferta sprzedaży na olx to jest "ni...

źródło: comment_1582099038ZGzNvxVzY54W8qGqsBBigO.jpg

Pobierz
  • 11
@snwptest: Już ci tłumaczę gimbal to mega gadżet, stabilizacja jest naprawdę na zajebistym poziomie ale jeśli człowiek regularnie nie nagrywa to nie będzie tego używał. Przecież to jest ciężkie, trzeba skalibrować, nosić w plecaku/torbie/ręce. Dobry gadżet ale nie dla wszystkich i dlatego ludzie puszczają go dalej ;)
Czyli sądzisz, że te modele za 300-500 zł faktycznie dają radę i nie ma efektu taniej chińszczyzny? Nie psują się te silniki po miesiącu i kilkunastu h nagrań?
Klawiter testował któregoś Dji i oglądając to na yt wyłapałem wiele kiepskich momentów gdy jednak trzęsło. Hm...
@snwptest: kolega wyżej dobrze pisze, super sprawa, ale dla większości nieprzydatna. Jakość nagrań z gimbala, to faktycznie inny poziom, ale noszenie ze sobą, wkładanie smartfona, włączanie, sterowanie itp to trochę zachodu. Jeśli masz zajawkę, to będziesz mega zadowolony, ale jak chcesz zrobić szybkie nagranie o długości 15 sekund, to nawet nie pomyślisz, żeby go rozłożyć i włączyć, dlatego też ludzie je sprzedają.
@ironman49: @fortySeven: @nicniezgrublem:

Kurma wać. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Kupiłem używanego Hohem'a Isteady Mobile od gościa z olx ode mnie z miasta za 250 zeta.
Pracuje poprawnie, ale mój krowiasty Mi9T Pro jest tak długi i gruby, że nie pasuje do uchwytu przez co obraz w poziomie (jedyny sens nagrywania) nie da się wypoziomować i jest skośny, przekrzywiony - brakuje kilku mm ramienia ze śrubką
@fortySeven tak myślałem zrobić. Kurma wać no z tymi gimbalami.... Nie będę zmieniać telefonu bo ten mam dopiero 2mce i nagrywa 4k60fps więc taniej nic lepszego nie kupię . Nie jest też największy, bo seria Note jest jeszcze bardziej kobylasta.