Wpis z mikrobloga

@adriano30: trik jest w tym, że de facto zmniejsza to wymagania wobec obcokrajowców spoza UE (łatwiej będzie o pielęgniarki z Indii czy Afryki).

Drugą pomijaną kwestią jest fakt, że jak już sie dostaniesz to będziesz chciał ściągać rodzinę - i taki specjalista z Pakistanu dostanie na żonę i dzieci, bo jak inaczej.

I trzecia kwestia, o której się nie mówi wcale bo jest politycznie niepoprawna: imigracja z Europy poleci na ryj
  • Odpowiedz
@adriano30: lubię brytanie, ale ich fantazje jak to specjaliści będą się ustawiać w kolejki po wizy zawsze bawią xD
Jak już ktoś się będzie w to bawił, to równie dobrze może od razu do Kanady, USA, Australii czy Singapuru
  • Odpowiedz
@adriano30 Wg mnie bardzo dobrze. Oby też się wzięli za wszystkich bezdomnych Polaków, pewnie i tak rozjadą się po Europie ale jeśli najpierw odeślą ich do PL to będzie mega kubeł zimnej wody dla PL jakich i ilu dotąd miała 'ambasadorów' w olbrzymim stopniu właśnie na ulicach UK. To są tysiące, może paręnaście tys nawet jeśli doliczyć kilka innych nacji.

Znajoma Amerykanka po studiach w UK miała problem z zostaniem na stałe
  • Odpowiedz
@motoinzyniere no to w sumie tylko najniżej płatne proste prace się w te progi nie złapią. Specjalista z dochodem 4k brutto miesięczne już go przekracza tak z 2 razy. A to jeszcze nie jest przecież wyjątkowo wysoki dochód.

Zresztą, osoba wykształcona z językiem i expem poradzi se wszędzie i wszędzie będzie przyjęta. Jak nie w UK to w jednym z jakichś 20 innych krajów rozwiniętych.
  • Odpowiedz
@Kontestator: ze studiami technicznymi to jest kwota od której zaczyna się prace w najgorszym wypadku ( ͡° ͜ʖ ͡°) a potem to już szybko idzie w górę - najlepiej zmieniając prace.

Żyjąc samemu będzie trzeba się ograniczać, ale tak to jest wszędzie na początku - nie od razu Rzym zbudowano. Ja tez 4 lata temu mieszkałem z żona w wynajmowanym, jednym, pokoju ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
I trzecia kwestia, o której się nie mówi wcale bo jest politycznie niepoprawna: imigracja z Europy poleci na ryj (po co lekarz z Polski miałby się pieprzyć z ich przepisami by mieszkać w brudnym i szarym kraju jak bez wiz może zamieszkać w Norwegii, Niemczech czy Hiszpanii - co kto lubi), imigracja z krajów Trzeciego Świata wzrośnie. Żadnego zahamowania imigracji nie będzie, zwłaszcza, że w liczbach bezwzględnych biją rekordy w imigracji spoza
  • Odpowiedz
@piter259: kiedy ostatni raz słyszałeś "konserwatystów" mówiących wyborcom, że mają w planach zwiększenie imigracji? :) O to mi chodziło, nie mówi się, że imigracji wcale nie ograniczą po brexicie, a wręcz przeciwnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piter259: kiedy ostatni raz słyszałeś "konserwatystów" mówiących wyborcom, że mają w planach zwiększenie imigracji? :) O to mi chodziło, nie mówi się, że imigracji wcale nie ograniczą po brexicie, a wręcz przeciwnie.

@JimNH777: ale ja nie o tym mówię
  • Odpowiedz