Wpis z mikrobloga

@drag_op: czytałem trochę na ten temat, nie chodziło przypadkiem o silniki 4-cylindrowe wprowadzane po 2013r? Jest to jeden z powodów przez które trochę się obawiam polifta. Sporo też skrajnie różnych opinii na temat automatu i dlatego nie wiem czy całkiem ignorować bo jest aż tak źle czy mogę brać je pod uwagę a ewentualna naprawa nie będzie kosztowała połowę wartości auta. Dlatego potrzebuję rad na które silniki warto zwracać uwagę.
@
@yankees automat jest serio godny polecenia. Tak, dokładnie bodajże od 2013 było VEA. Awaryjnosc tyczy się wszystkich 2.0, najsłabszych jak i najmocniejszych. Fajne silniki jako nowe, mało palą generalnie. W S80 185km przy spokojnej i przepisowej jeździe do 5l/100km schodziłem.
T5 benzyna, 245KM. Mam od roku - polecam. Poza klockami i tarczami nic auto ode mnie nie chciało ;) dodam, że auto z USA czyli według "znawców" rozwalony w kawałki i składany z 10 innych ;) Profilaktycznie wymieniłem olej w skrzyni. Spalanie średnio 9,5/100km (70/30 miasto/trasa). Bardzo fajny silnik z tą turbinką. Dopóki nie wciśniesz gazu poza 50% to w miarę spokojny dupowóz - powyżej wywołuje uśmiech satysfakcji ;)
@xspeditor akurat automatu będę bronił, ten aisin jest całkiem dobry, aby mu olej co 60-80k zmieniać. No i nie diesle d3/d4 ale wszystkie VEA R4 mają te same wady od d2 do d5.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@drag_op: ten Aisin TF80 SC to jest dziadostwo. Chciałbym poznać jego projektanta by wsadzić mu to w dupe. Kupiłem 2 lata temu s60 z 2012 roku, PL salon, przebieg 85kkm.przy 60kkm wymieniany olej dynamicznie. Jak kupowałem było-10 stopni, gdy przyszła wiosna I skrzynia miała większe temperatury zaczęły się problemy. Podczas dynamicznej jazdy, gdy zatrzymam się I chce ruszyć, po zwolnieniu hamulca nic się nie dzieje A potem takie uderzenie I dopiero
@xspeditor ja mam doczynienia z s80 d4 i s90 również d4. S80 ma ponad 120 przelotu i teraz miał drugą zmiane oleju w skrzynii, dodatkowo miał wgraną jakiś czas temu poprawke softu i skrzynia przestała szarpać mocniejszym kopnięciu w gaz przy niskich prędkościach - w całym zakresie chodzi bardziej gładko, nawet w sporcie. Póki co nic innego ze skrzynią się nie dzieje, czego nie można powiedzieć o silniku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@drag_op: generalnie to jestem mega #!$%@? na to auto. Nie sprzedam go teraz, bo zaraz z moim silnikiem będzie to samo co u koleg. Skrzynia to już nie wspominam bo to też muszę naprawić przed sprzedażą.

Obecnie to jest jakieś 25k pln do dołożenia, ani zatajac usterek I sprzedać, ani go zostawić bo potrzebuje auto do którego wsiadam I robię na raz 2kkm.

Żeby było śmieszniej pierwsze auto miałem laguna 2