Wpis z mikrobloga

Mirki zawsze byłem raczej #pcmasterrace ale ostatnio mam ochotę trochę pogiercować na konsoli. I tu zaczyna się mój dylemat. Ogólnie skłaniałem się bardziej do kupna #xbox a dokładniej używanego #xbox360 żeby nie wydać na tę zachciankę nie wiadomo ile. Głównie interesowała mnie Forza Horizon 1 i 2, ale potem pomyślałem, ze kupno konsoli dla jednej czy dwóch gierek jest średnie i bardziej opłacało by się nabyć #xboxone bo nie dość, że mógłbym na nim ograć właśnie te części to do tego jeszcze nowsze 3 i 4. Poza tym jest tam też trochę innych gierek, które mnie interesują. No i teraz moje #pytanie - czy dużo stracę kupując zwykłego xbox one s zamiast one x? S z tego co widzę chodzi po 900zł nówka, co i tak jest sporą kwotą względem założeń początkowych. Nie zależy mi na grafice 4k bo i tak mam tylko monitor 720p... A właśnie z monitorem mam drugie pytanie - bo niestety nie ma w nim wejścia hdmi (jest vga, dvi oraz display port) i widzę, że w związku z tym będzie trzeba kombinować. Wiem, że można użyć przejściówki hdmi-dvi ale co z dźwiękiem? xbox360 miał osobne analogowe wyjście na dźwięk, ale xbox one już chyba tego nie ma?
#kiciochpyta #konsole
  • 11
  • Odpowiedz
@bgb1: do pada od konsoli podłączasz słuchawki i nie potrzeba ci nic więcej, bez znaczenia jaki model, frajdę z grania będziesz miał na wszystkim
  • Odpowiedz
@bgb1 Są na allegro przejściówki hdmi- vga z Jackiem za max 30 zł, ja gram na monitorze full HD i grafika jest spoko, nie będziesz narzekał. A Horizon 2 na X360 jest mocno okrojony więc tak czy siak nie warto pchać się w 360.
  • Odpowiedz
@rad99: @DostojnyKocurek: czyli bez adaptera się nie obędzie, teraz kwestia jakie rozwiązanie jest bardziej optymalne:

1) adapter hdmi-> vga/jack (z tym, że takie przejścówki potrafią pogorszyć znacząco jakość obrazu)

czy:

2) kabel hdmi->dvi (a więć w teorii obraz powinien być tak samo dobry) + dodatkowo adapter s/pdif->jack
  • Odpowiedz
@bgb1: Byłem w podobnej sytuacji, jarałem się miesiąc i teraz klocek leży nieużywany a gram dalej na PC. Dlatego polecam Ci kupić jakąś używkę i ewentualnie jak Ci się spodoba to brać kolejna generację w przyszłości. Od razu powiem, że granie w jakiekolwiek FPSy z pierwszej osoby to istna paraolimpiada gdzie obracasz się jak 50 tonową koparką i celujesz jak nitką w igłę, zero przyjemności z gry. Jedynie w gierki typu
  • Odpowiedz
@EpicElliot: @sodomek: akurat jestem w stanie zrozumiec ze jak ktos cale zycie gral w fpsy na myszce to moze czuc spory dyskomfort probujac sie przyzwyczaic do pada. Sam bym tak pewnie mial, ale to raczej nie dla fpsow mnie kusi ten xbox.
  • Odpowiedz
@sodomek: Jak by było inaczej to ludzie by przeglądarkę padami przeglądali bo przecież to takie precyzyjne i przyjemne xD A prawda jest taka, że konsolowców zawsze będzie dupa piekła jak ktoś będzie miał inne zdanie na temat ich świętego graala.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@EpicElliot: mnie dupa nie piecze o to się nie martw, tylko zawsze wyrażę sprzeciw gdy ktoś pisze że się nie da, zamiast napisać że sam nie potrafi. Takie kultowe serie jak Halo słyną z tego że jak próbujesz grać to się kręcisz w kółko i "obracasz się jak 50 tonową koparką i celujesz jak nitką w igłę, zero przyjemności z gry" xD

Przypomnę też w gwoli ścisłości że w przeciwieństwie do
  • Odpowiedz