Wpis z mikrobloga

Niedawno po 16 dniach wyjechałem ze Sri Lanki. Muszę powiedzieć, że bardzo mi się tam podobało. Bardzo żałuję, że nie zaplanowałem tam więcej czasu. Nie zrobiłem tego, bo od wielu osób usłyszałem, że Sri Lanka jest bardzo podobna do Indii w których wcześniej spędziłem 3 miesiące, a jeszcze z miesiąc spędzę.

Otóż moimi zadaniem te kraje są zupełnie inne. Podobne mogą być klimat i roślinność (w porównaniu z południem Indii). Ludzie na Sri Lance są moim zdaniem dużo milsi, jest ich też dużo mniej. Jest dużo czyściej, ruch na ulicach jest spokojniejszy, nie ma krów na ulicach.

Wyspa jest bardzo ciekawa. Ma trochę historii (kolonialnej), fajne kolonialne miasta, piękna naturę, piękne plantacje herbaty oraz świetne plaże. Można trochę pochodzić po górach (choć niewiele) lub surfować. Można przejechać się pociągiem naprawdę malowniczą trasą. Fajnie wypożyczyć skuter i pojeździć po krętych drogach. Można jechać na safari zobaczyć dzikie zwierzęta.

Ja objechałem tylko środkową i południową część. Na północ zabrakło mi czasu, a na wschodzie był aktualnie monsun więc pogoda była kiepska.

Myślę trochę miałem szczęście bo było ponoć dużo mniej turystów niż zwykle - przez zeszłoroczne ataki terrorystyczne oraz, przede wszystkim, przez wirusa (zwykle sporo Chińczyków lata na wyspę, a w tym roku mało kto przyjechał). Spotkałem za to sporo miłych Polaków (w tym jedną parę Mirków).

Ogólnie mogę polecić na 2-3 tyg. wakacje. Zwłaszcza, że są już bezpośrednie loty z Polski. Nawet myślę, że mógłbym polecić bardziej niż Tajlandię.

Wrzucam moją relację ze Sri Lanki z mojego gadanego vloga. Może kogoś zainteresuje.

#podroze #podrozujzwykopem #azja #srilanka #jemprzeciez <- mój tag o Azji
kotbehemoth - Niedawno po 16 dniach wyjechałem ze Sri Lanki. Muszę powiedzieć, że bar...
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@Konkol w lokalnych knajpach zjesz za 8-10 zł. W turystycznych knajpach/miejscach za 15-40 zl, zależy gdzie. Samo jedzenie. Lokalne może być ostre chociaż często pytają.
  • Odpowiedz
@kotbehemoth: Sri Lanka fajna, takie małe Indie. Nie ma aż tak wielkiego śmietnika i #!$%@?. Więc spokojnie można tam lecieć i fajnie spędzić czas. Na pewno jeżeli ktoś lubi dobrze zjeść, to może trochę się rozczarować. Stwierdzam tak bo wcześniej byłem w Tajlandii i miałem chyba zbyt wysokie oczekiwania.
  • Odpowiedz
  • 0
@E-Force no właśnie mój wpis jest o tym, że Indie i Sri Lanka nie mają praktycznie nic wspólnego i nazywanie tej drugiej "małymi Indiami" moimi zdaniem jest kompletnie bez sensu ;)
  • Odpowiedz