Wpis z mikrobloga

@secondreality: ale tak nie jest tylko z linuxem na wszystkich systemach ludzie chcą gotowe rozwiązania, a wiecie czemu? Bo nie każdy jest nerdem który chce znać polecenia, ludzie po prostu chcą żeby system działał i nie obchodzi ich co dane polecenie robi ani jakie argumenty trzeba wpisać.
@secondreality: ale ja nie pisałem że na Windowsie jest lepiej bo wiem że na każdym systemie jest podobnie jedyna różnica że na linuxie częściej się błędy zdarzają i pod tym względem on nigdy nie będzie dobry pod desktopy bo 1 banalny głupi błąd osobie która się na tym nie zna może wkurzyć
Szczerze najbardziej mi odpowiada mac os bo to takie połączenie Windows i linuxa
@secondreality: zgadzam się ale mam trochę odrazę do linuxiarzy bo tak doradzają linuxa świetny system na desktopy, przecież linux teraz taki prosty nic w konsoli nie trzeba. A w rzeczywistości jest trochę inaczej i przez to takie osoby się zrażają i wracają na windowsa, że mną tak było i teraz siedzę na macu i raczej nie wrócę na linuxa
@Mateuszop22: Przy normalnym użytkowaniu nic trzeba nic umieć wszytko robi sie w GUI, kiedy cos się sypnie to trzeba umiec wyedytować plik a to juz przerasta więkość uzytkowników bo konsola i czarne tło, gdyby to linux był tak popularny jak windows to nie było by problemu, na windows musiałem walczyć dużo razy z rejestrem, i commandline
@secondreality: ja w miarę ogarniam techniczne rzeczy ale jakoś linux jest dla mnie tak nie intuicyjny. Żeby linux miał sens na desktopach musiałaby być 1 dystrybucja a nie kilkadziesiąt dystrybucji nie wiadomo po co i przez to są różne dodatkowe problemy. Jakby Google zrobiło swoją dystrybucję to linux jakiś sens by zyskał. Np taki chromeos jest świetnym rozwiązaniem tani laptop idealny do jakichś seriali czy prostych pracy z pakietem googla
@secondreality: tu nie chodzi nawet o 1 desktopowy linux (chociaż to też ważne) ale brakuje za tym ogromnej firmy która by to ogarnęła ale taka firma chciałaby kasę za ten system a to się gryzie bo linuxiarze tylko DARMOWE PROGRAMY, OPENSOURCE
@secondreality: jak to skoro redhat sprzedaje swoją dystrybucję? Mi chodzi o to że jakby np Google zrobiło swoją płatną dystrybucję i dopracowała ją tak jak trzeba to sądzę że byliby chętni by za nią zapłacić. Plus linuxa to customizacja ale za razem minus bo przez to że jest dużo środowisk graficznych to nie ma żadnego zrobionego dobrze.